Принаймні до весни Авдіївку є сенс тримати – військовий експерт Олексій Гетьман

Фото: ЗСУ

Російські війська наступають на Авдіївку, але комплекс «Царська охота» і вулиця Соборна знаходяться під контролем українських сил. Про це напередодні заявив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

Поки що в міській житловій зоні вуличних боїв немає.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» також розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман.

«На сході Авдіївки є торгово-розважальний комплекс «Царська охота» і бої навколо нього сприймали, як вуличні бої. Це сіра зона, там знаходяться російські військовослужбовці. А Deepstate побачив це, як вуличні бої. Можливо кілька осіб зайшло на якусь вулицю, але їх швидко вибили. Тому там вуличних боїв немає. Ми продовжуємо тримати оборону біля «Коксохіму». Там з півночі лізе регулярна російська армія, з півдня – військовослужбовці з так званої ДНР. Там задіюють багато мобілізованих з ТОТ, які з радістю отримали російські паспорти», – пояснює Олексій Гетьман.

Він наголошує, що українці на цьому напрямку несуть значно менші втрати, аніж росіяни. За його словами, під Авдіїівкою російські війська вже втратили більше, ніж Радянський союз під час афганської війни, а це більше 14 тисяч за 10 років. Крім того, окупанти під Авдіївкою втратили в понад десять разів більше техніки, ніж ЗСУ.

Тому, на його думку, українським військам є сенс і далі там тримати оборону, бо «завдання будь-якої армії – нищити ворога, що ми і робимо на Авдіївському напрямку».

«Давайте посилатись на слова генерала Залужного, який сказав, що поки що нам вистачить сил та засобів, щоб там тримати оборону щонайменше 2-3 місяці. Тобто, до весни. Далі – подивимось», – зазначає військовий експерт.

оренда квартири Львів

Новини