Путін став на бік Шойгу в конфлікті з Пригожиним – WP

Фото: WP

Міноборони РФ планувало дискредитувати главу ПВК «Вагнера» Євгена Пригожина, повідомляє Washington Post з посиланням на злиті секретні документи США.

Про це пише Українська правда.

Після різких нападок Пригожина на керівництво міністерства, у відомстві почали планувати інформаційну війну проти нього.

Міноборони РФ не хотіло боротися самим з Пригожиним, а планували «знайти союзників з рівним статусом для боротьби з ним».

За даними ЗМІ, Пригожин благав Путіна продовжити набирати найманців у в’язницях (після того, як міноборони заборонило йому це робити – ред.), навчати нещодавно мобілізованих і сприяти вербуванню іноземних бойовиків, особливо афганців.

У злитих документах йдеться, що Путін велів Пригожину самому вирішувати ці питання з міноборони, фактично ставши на бік своїх генералів.

Washington Post робить висновки, що Пригожину дозволяли сварити чиновників, оскільки це відповідало путінській стратегії поділу політичної території та поля битви в Україні на окремі групи, що змагаються, щоб жодна з них не стала занадто могутньою.

У секретних документах немає відповіді на запитання, отримували ПВК «Вагнер» боєприпаси чи ні, про що останні місяці скаржиться Пригожин.

У документі зазначалося, що інформація отримана шляхом перехоплення або прослуховування повідомлень.

Нагадаємо, 5 травня Пригожин у листі до керівництва Міноборони РФ заявив, що виведе найманців ПВК «Вагнер» з Бахмута з 10 травня.

Він стверджує, що причина такого кроку полягає в тому, що Міноборони РФ не дає його бойовикам достатню кількість боєприпасів, і він не хоче, щоб через це його люди були «приречені на безглузду загибель».

У Збройних силах України скептично ставляться до заяви ватажка «ПВК Вагнер» Євгенія Пригожина, що буцімто бойовики почнуть вихід з Бахмута 10 травня.

Пізніше Кадиров запропонував свою допомогу в окупації Бахмута.

Пригожин повідомив, нібито передасть позиції своїх бойовиків у Бахмуті воякам глави Чечні Рамзана Кадирова.

оренда квартири Львів

Новини