Путін їде в КНДР, щоб закупити більше артснарядів – аналітики США

Фото: росЗМІ

Росія активізує відносини з Північною Кореєю щоб закупити більше артилерійських боєприпасів з-за кордону на тлі дефіциту боєприпасів у Росії.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.

Експерти вважають, що запланований візит президента Росії Володимира Путіна до Північної Кореї «в найближчий термін» і поглиблення російсько-північнокорейських відносин, є частиною спроб Росії закуповувати боєприпаси з-за кордону.

ISW наводить слова начальника ГУР України Кирила Буданова, який в інтерв’ю 21 січня заявив, що Північна Корея надала «значну кількість артилерійських боєприпасів», що дозволило Росії «трохи видихнути». Буданов припустив, що російські сили без боєприпасів, наданих Північною Кореєю, швидше за все, відчували б їх значну нестачу.

Заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький заявив, що з вересня по листопад 2023 року Північна Корея поставила до Росії один мільйон артилерійських боєприпасів, а російська оборонно-промисловий комплекс може виготовити всього два мільйони 122-мм і 152-мм снарядів щорічно, що призвело до дефіциту 500 000 снарядів у 2023 році і, ймовірно, призведе до подібного дефіциту в 2024 році.

Нагадаємо, 20 січня Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з міністром закордонних справ КНДР Цой Сон Хі заявив про готовність відвідати Північну Корею найближчим часом.

оренда квартири Львів

Новини