«Путін зневірений». Ветеран Спеціальної повітряної служби SAS про солдатів КНДР в Україні

Фото: Liga.net

Кілька тисяч північнокорейських солдатів прибули в Курську область РФ, де вони, як очікується, візьмуть участь у майбутньому контрнаступі, покликаному витіснити українські війська. За даними джерел, йдеться про солдатів елітного підрозділу Корейської народної армії, про це пише The New York Times з посиланням на отриману інформацію від одного українського і двох американських чиновників. Зазначається, що наразі не відомо, чи будуть північнокорейські війська направлені воювати на території України.

Про вступ КНДР у війну в Україні і про політику Дональда Трампа – у програмі «Міжнародні новини» на ТРК «Перший Західний» ветеран Спеціальної повітряної служби SAS Робін Хорсфол.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: Niel Asher Education

«Корейці поповнять обмінний фонд України»

– Північна Корея вступає у війну в Україні, про це повідомляє розвідка Південної Кореї. 12 000 північнокорейських військових будуть перекинуті у РФ, їх тренують для участі у війні проти України. Як можете відреагувати на такий розвиток подій та ескалацію.?

  Це суттєвий політичний крок. Вони планують перекинути 12 000 корейських солдатів на Донбас, та зважаючи на поточний рівень російських втрат, ці війська будуть знищені фактично за 12 днів. Справа в тім, що росіяни втрачають щодня 1 300 солдатів і більше убитими та пораненими.

Таке рішення з боку КНДР та Росії не має бути несподіванкою, оскільки Північна Корея постачає в РФ боєприпаси. Це робиться, аби задовольнити потреби росіян в снарядах, яких їм не вистачає. Тому поповнення живої сили росіян не повинно бути сюрпризом.

Разом з тим, якщо КНДР збільшить кількість солдат, яких перекидають до Росії, тоді це суттєво може вплинути на перебіг війни.

– Це стало би першою участю Північної Кореї у війні за кордоном. Раніше північнокорейські війська не брали участі в жодних бойових діях за межами країни. Як вони можуть проявити себе в умовах реальної війни?

– Вони поповнять обмінний фонд України, бо будуть здаватися в полон так само як російські призовники у Курській області. На жаль, цей новий контингент поглине частину українських боєприпасів. Окупанти сподіваються на те, що в якийсь момент це призведе до виснаження української оборони.

Це стара комуністична тактика: китайська та російська і вона виявилася успішною в авторитарних державах, де люди бояться влади. КНДР – це найбільш авторитарна держава у світі, тому це викликає занепокоєння.

Фото: The War Zone

«Путін не знає, що робити далі»

– А чи вважаєте це актом відчаю диктатора Путіна?

– Це безумовно ознака того, що Путін дуже не хоче проведення ще однієї хвилі мобілізації. Люди не хочуть воювати, тому він відчуває, що буде громадський спротив такій ініціативі. Сподівається уникнути мобілізації в Росії за рахунок військ КНДР.

Путін зневірений, він не знає, що робити далі. Закриває прогалини у власній армії  північнокорейськими військами. Водночас, це не матиме великого значення в довгостроковій перспективі. Звісно, за умови, що Захід продовжить надавати фінансову та військову підтримку Україні.

Потрібно зробити все, аби забезпечити перемогу України у війні проти Росії.

Фото: Радіо Свбода

– Уряд Південної Кореї заявив, що може надати Україні летальне озброєння у відповідь на розміщення північнокорейських військ. Як це рішення могло би вплинути на перебіг цієї війни? І чи може це змінити думки західних лідерів, які все ще вагаються дозволити Україні бити углиб території РФ західним озброєнням?

–  Південна Корея має величезні запаси боєприпасів та ракет, які можна використовувати на полі бою, і тепер вони дали зрозуміти, що готові протидіяти крокам Північної Кореї. Водночас їхні закони ускладнюють здійснення таких поставок. Тому є інші думки щодо цього. Вони можуть відправити свої запаси зброї до США, аби опісля Вашингтон міг легально постачати це озброєння до України. Цей варіант зараз активно розглядається на Заході.

Такі поставки зброї суттєво змінили би ситуацію в Україні. На даний момент Заходу дуже важко виробляти достатню кількість зброї. Потрібна стабільність у поставках снарядів, аби допомогти ЗСУ стабільно утримувати лінію фронту. Отже, якщо Сеул розпочне постачати зброю до Києва, навіть за посередництва США, то це точно кардинально змінить ситуацію на користь України.

«Операції ЗСУ на Курщині є успішними»

– Яка ваша думка щодо поточного стану лінії фронту у Курській області?

– Операції ЗСУ на Курщині є успішними. Росіяни перекинули туди понад 50 000 військових, які були на Донбасі. Це дещо послабило тиск на українські сили на Сході. Тож, це була успішна місія.

Росіяни все ще намагаються використати обмежені сили, які вони там мають, щоб повернути собі цю територію. Є ймовірність, що Україна поступово може відступати з Курщини, бо вже досягла там поставлених завдань. Водночас, поки Сили оборони утримують території в РФ, це розтягує фронт для окупаційних сил.

– А як можете в загальному оцінити стан справ у війні в Україні – у якому напрямку все це рухається?

– Вважаю, що оборона України відбувається добре. Росія захоплює невеликі території, платячи за це велику ціну, зокрема, втрачаючи людей та озброєння.

Але великою загрозою для Росії є крах її економіки. Той факт, що вони намагаються продати свою нафту та продукти її переробки, означає, що їхній національний фонд багатства стає все меншим з кожним днем, і за деякими оцінками цього не вистачить для продовження війни проти України. Через пів року вони не зможуть нічого купити за кордоном. Рубль обвалиться і вони зможуть з такими державами, як Індія та Китай торгувати лише юанями. Тоді у них закінчаться боєприпаси і їм доведеться вести переговори з позиції слабкості.

Фото: BBC

– А що думаєте про вразливість режиму Путіна – чи вона поглибилась?

– Його режим ще досить сильний, тому що він авторитарний. Водночас, зазвичай такі режими зазнають краху раптово і швидко. Рідко відбувається повільне їх руйнування.

Справа в тім, що витрати Росії на війну зростають дуже швидко. Інфляція зростає і хоча Путін створив військову економіку і є робочі місця, у нього закінчуються люди, які могли би виконувати кваліфіковану роботу. З часом дружини солдатів, яких вважають загиблими або зниклими безвісти, почнуть впливати на громадську думку росіян. А потім раптом щось трапиться. Зокрема, різкий ріст підтримки деяких генералів населенням і падіння підтримки силовиків.

З іншого боку, не можемо передбачити, хто займе місце Путіна, і чи буде ця людина більш схильна до ескалації війни чи до проведення переговорів.

«Найбільша загроза перемозі України – це Трамп»

– Що можете сказати про заяви обох кандидатів у президенти США щодо підтримки України?

– Вважаю, що Україні теж важливо провести вибори. Це додало би довіри та підтримки президенту Зеленському, який з точки зору зовнішньої політики, виконує неймовірну роботу. Він має величезну міжнародну підтримку, але йому потрібно мати таку ж і від власного народу, який платить велику ціну у цій війні.

Виборчий процес важливий і, звісно, український народ має пам’ятати, яку чудову роботу президент Зеленський зробив для захисту держави.

Фото: Радіо Свобода

– І все таки, як результат виборів у США може вплинути на хід подій на полі бою в Україні і що очікуєте у разі президентства Трампа і Гарріс?

– Як на мене, найбільша загроза перемозі України – це Дональд Трамп. Якщо він повернеться до влади, то одразу припинить підтримувати Україну та НАТО.

Вважаю, що він є російським агентом і несе загрозу, тому зараз на нього спрямована увага світу.

– Трамп заявив, що міг би розбомбити Москву у разі вторгнення РФ до України – відреагуйте на це?

– Трамп свідомо пішов на підтримку Путіна. Гальмував постачання боєприпасів в Україну через своїх людей у Республіканській партії у Конгресі.

Він також не допомагав Україні перед початком війни, бо хотів облити брудом свого політичного опонента. Він хотів, щоб Зеленський допоміг йому із цим в обмін на озброєння. Це ганьба. Трамп – хоче бути схожим на своїх кумирів тиранів і Путін – один із них.

Зазвичай, люди поводяться погано через жадібність і страх. Трамп теж так діє, він надзвичайно небезпечна людина для західного світу.

Фото: BBC

– Були також повідомлення про телефонні розмови між Дональдом Трампом і Владіміром Путіним, про це розповів журналіст-розслідувач The Washington Post Боб Вудворд. Про що можуть свідчити такі таємні телефонні перемовини?

– Точно знаємо, що ці телефонні дзвінки відбувалися, однак їх не записували. Вони є незаконними відповідно до законодавства США. Тому Трамп становить загрозу національній безпеці США, він хотів використати РФ для впливу на вибори. Він є великим союзником Путіна.

– А яку роль західні лідери можуть відіграти у разі президентства Трампа? Чи можуть лідери Великої Британії, Франції, Німеччини та інших країн посилити тиск на Трампа, аби він став на бік України?

– Їм буде важко з ним співпрацювати. Однак США є великим гравцем, тут найбільша економіка, є можливість надавати Україні велику військову та економічну допомогу, яку здатні надати лише усі союзники  разом взяті.  

«Путін боїться не НАТО чи ЄС, а демократії в Україні»

– Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш відвідав саміт БРІКС і зустрівся з Путіним, незважаючи на те, що на нього виданий ордер на арешт Міжнародним кримінальним судом. Як можете відреагувати на таку поведінку?

– Дипломатія завжди має місце під час війни. Добре, що є дипломати, які є посередниками між воюючими сторонами. Вони передають важливі повідомлення. Без цього майже неможливо досягти врегулювання війни через проведення переговорів.

Фото: росЗМІ

– Чи вірите в те, що можливі добросовісні перемовини з РФ?

– Не думаю. РФ завжди веде переговори з позиції сили. Якщо Росія щось отримає, тоді це стане прелюдією до нової війни. Росія усе відбудує, а потім повернеться до України з новими претензіями. РФ має програти цю війну. З ними не можна вести переговори з позиції слабкості.

Перемозі Україні має сприяти занепад російської економіки. Це є ключовим моментом.

– Президент Зеленський представив план перемоги України. Ця стратегія передбачає запрошення України до НАТО, дозвіл на нанесення ударів углиб Росії західним озброєнням та посилення підтримки України.

– Український народ хоче бути частиною західних демократій. Ви чітко дали це зрозуміти і платите за це величезну ціну. Україна хоче стати частиною Європейського Союзу, НАТО, вільною демократичною державою.

Путін боїться не НАТО чи ЄС, а демократії. Він хоче, щоб буферні держави на кордоні контролювалися ним і покращували його позицію при владі, допомагали йому контролювати авторитарну державу.

– Якими бачите сценарії для завершення війни в Україні? Деякі аналітики припускають, що у диктатора Путіна начебто немає виходу із цієї ситуації, у яку він себе завів в Україні. Теж так думаєте?

– У Путіна є вихід – вивести війська з Донбасу, але спробувати утримати Крим. Тоді він би заявив, що переміг і досяг усього, чого хотів. Він би сказав, що РФ завадили нацистам захопити Україну. Яким смішним би це не здавалося.

Аналітики, звісно, кажуть, що він не може вийти із цієї ситуації зараз, бо його економіка у випадку миру зазнає краху, оскільки більшість його заводів перейшли на воєнні рейки. Окрім того, РФ не зможе знову почати торгувати із зовнішнім світом.

Скрин з відео: Перший Західний

Розмовляв Даніель Ткіє

оренда квартири Львів

Новини