Питання пониження мобілізаційного віку не стоїть на порядку денному – Веніславський

Фото: Автограф

Після прийняття закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» більшість громадян віком від 18 до 60 років оновили свої військово-облікові дані.

Про це в ефірі Українського Радіо розповів голова підкомітету з державної безпеки, оборони та оборонних інновацій Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, член депутатської фракції партії «Слуга народу» Федір Веніславський.

На його думку, мобілізаційний закон виконав свою місію. Разом з тим депутат анонсує зміни до закону, за яких обмежено придатних громадян віком до 25 років не будуть мобілізовувати, а у вже мобілізованих буде можливість звільнитися зі служби. Громадяни до 25-річного віку зможуть укласти контракт на один рік.

Веніславський не може сказати, що «мобілізаційний закон» вирішив усі проблеми. Бачимо значну кількість людей, які не бажають служити незважаючи на те, що відповідають критеріям закону «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію». Разом з тим, далеко не всі люди, яких оголосили в розшук є реальними ухилянтами. З початком повномасштабного вторгнення мільйони людей опинилися поза місцем своєї реєстрації. А ТЦК та СП відповідно до свої повноважень направляли їм якісь повідомлення. Якщо людина їх не отримувала у зв’язку з об’єктивними обставинами, вона все одно могла потрапити в статус тих, хто перебуває в розшуку.

Щодо пошуку балансу між потребами забезпечення безпеки і оборони і функціонування економіки, то, як зазначив голова парламентського комітету, це достатньо складне питання.  Але ми його вирішуємо шляхом запровадження механізму бронювання. Економічне бронювання – це не питання короткої перспективи. Воно потребує ще великих дискусій і я не думаю, що на сьогодні в парламенті є готовність до ухвалення законодавчих змін».

Також Федір Веніславський зазначив, що понижувати мобілізаційний вік не планується: «Є консолідована позиція усіх владних інституцій в Україні, що знижувати вік, з якого громадяни України можуть бути мобілізовані на сьогодні ніхто не збирається і це питання не стоїть на порядку денному».

Він також зазначив, що пенсіонери-силовики не мають жодних преференцій. «Жодних обмежень на мобілізацію громадян України, які стали пенсіонерами поліцейськими чи інших силових структур у віці 40-45 років немає. Усі вони зі спеціального обліку переводяться на загальний військовий облік і підлягають такому самому призову за мобілізацією під час дії воєнного стану як і всі інші громадяни України. Якщо поліцейський за станом здоров’я визнається придатним до військової служби, то він підлягає мобілізації на загальних засадах.»

оренда квартири Львів

Новини