«Питання поза компетентністю». Зеленський прокоментував заяву Віткоффа про «5 територій» у мирній угоді
- Вівторок, 15 квітня 2025

Президент Володимир Зеленський відреагував на слова спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа про «п’ять територій», довкола яких обертається ключ до угоди про мир.
Про це Зеленський заявив під час пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Одесі, його слова наводять «Інтерфакс-Україна» та «Європейська правда».
Україна – суверенна держава, і про її території може говорити лише український народ, заявив президент.
«Всі території належать унітарній державі Україна. Тому знов таки – про території нашої держави може говорити тільки народ України. І ви знаєте, що для нас це червоні лінії – визнавати будь-які території тимчасово окуповані як не українські, а російські», – сказав глава держави.
«Тому знову таки, відповідні представники обговорюють питання поза своєю компетентністю», – додав Володимир Зеленський.
Спеціальний посланник президента США Стів Віткофф заявив у ефірі Fox News, що мирна угода включатиме врегулювання питання «так званих п’яти територій», не уточнивши про що саме йдеться.
Раніше у своєму резонансному інтерв’ю Такеру Карлсону Віткофф заявив, що «найбільшою проблемою у цьому конфлікті є так звані чотири регіони», однак коли він став перераховувати їх – нарахував п’ять: «Донбас, Крим, Луганськ і ще два інших».
Після таких заяв агентство Reuters писало, що окремі дії та заяви посланника президента США, які стосуються врегулювання російського повномасштабного вторгнення в Україну, викликали критику в Білому домі та серед республіканців.
Новини
- 16 Квітня
- Сьогодні
- Більше новин