Рада підтримала правку про економічне бронювання членів «клубу білого бізнесу» – Гетманцев

Фото: ЗСУ

Верховна Рада підтримала правку до закону про так званий «клуб білого бізнесу», який рекомендує запровадити економічне бронювання для підприємців, що входять до цього списку.

Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише Forbes.

18 червня Верховна Рада ухвалила в цілому №11084 щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану – так званий закон про «клуб білого бізнесу», який передбачає низку переваг.

Серед інших, за словами Гетманцева, депутати підтримали його правку. Вона рекомендує Кабміну внести зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних і запровадити автоматичне бронювання платникам податків, включених до «клубу білого бізнесу». Частка заброньованих – до 25% військовозобов’язаних працівників.

Це ще не означає запровадження бронювання, адже це рекомендація, уточнив Гетманцев. «Ми дали уряду пас і очікуємо на відповідь», – зазначив депутат.

Економічне бронювання членів «клубу білого бізнесу» не є альтернативою економічному бронюванню загалом, це додаткова опція, а не основна, наголосив Гетманцев. На сьогодні в парламенті є три законопроєкти щодо економічного бронювання, і ця правка не впливає на них.

Нагадаємо, фінансовий комітет Верховної Ради підтримував створення так званого «клубу білого бізнесу», мотивуючи це необхідністю полегшити взаємодію з податковою сумлінним платникам податків. До другого читання в документі з’явилась правка щодо можливості економічного бронювання підприємств з цього переліку.

Саме питання економічного бронювання обговорюється в Україні вже не перший місяць. Існує низка концепцій, до чого воно має бути прив’язано, як-от: рівня зарплати чи додаткових платежів у бюджет. Але поки що конкретних рішень ані парламент, ані уряд не ухвалили.

оренда квартири Львів

Новини