Рада збільшила акцизи на пальне та дозволила уряду призупиняти виплати за зовнішнім держборгом

Фото: ВРУ

Верховна Рада прийняла законопроєкти про підвищення акцизного податку на пальне та  який дозволяє уряду призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 1 жовтня 2024 року.

«Парламент прийняв законопроект 11256- 2 про підвищення акцизного податку на паливо», – повідомив нардеп Ярослав Железняк. Він додав, що «за» проголосували 231 депутат.

За даними Економічної правда, новий законопроєкт передбачає підвищення ставок акцизів податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Євросоюзі.

Відповідно до положень європейських норм мінімальні ставки акцизного податку мають становити: для бензину – 359 євро за 1000 літрів, для дизельного пального – 330 євро за 1000 літрів, а для скрапленого газу – 125 євро за 1 000 кілограм (орієнтовно 68 євро за 1 000 літрів).

Підвищення акцизів до цих показників буде розтягнуте в часі на 4 роки, – до 2028 року.

Зараз ставка акцизу для бензину становить 213,5 євро за 1000 літрів, для дизелю – 139,5 євро, автогазу – 52 євро, альтернативного палива – 162 євро.

Раніше Железняк повідомляв, що закон має набути чинності з 1 вересня 2024.

Також Верховна Рада прийняла законопроєкт, який дозволяє уряду призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 01 жовтня 2024 року.

«Рада прийняла одразу в двох читаннях #111396 законопроект щодо реструктуризації боргу», – написав нардеп Ярослав Железняк, додавши, що «за» проголосували 231 депутат.

Законопроєкт дає право Кабміну призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 01 жовтня 2024 року, пише Економічна правда.

Також уряду дозволено взяти державний борг у «Укравтодора» (700 млн $ + відсотки). Самостійно реструктуризацію Агентство відновлення (колишній «Укравтодор») не зможе самостійно зробити, зазначив Железняк.

Нагадаємо, бюджетний комітет Верховної Ради рекомендує парламенту надати право уряду призупинити виплати за зовнішнім державним боргом до завершення переговорів про реструктуризацію.

Деякі власники ВВП-варантів України почали ідентифікувати один одного з метою створення групи для представлення своїх інтересів у реструктуризації суверенного боргу.

Навіть якщо Україні не вдасться реструктуризувати борг до серпня, то ймовірним варіантом погодження з кредиторами буде мораторій за виплатами, а не дефолт.

Україна має місяць, щоб домовитися з кредиторами про реструктуризацію боргу та уникнути дефолту.

Україна повідомила інвесторам, що все ще сподівається реструктуризувати борг в умовах війни до закінчення мораторію на виплати до 1 серпня.

оренда квартири Львів

Новини