Ракета Х-101, яка вдарила по «Охматдиту», була виготовлена перед атакою – розслідувачі CAR

Російська крилата ракета Х-101 перед ударом по «Охматдиту» у Києві. Скрин з відео: KiyvToday

Ракета, яка влучила в найбільшу дитячу лікарню України 8 липня 2024 року, була виготовлена в Російській Федерації лише за кілька тижнів, а можливо, і днів до атаки.

Це встановили розслідувачі Conflict Armament Research (CAR), пише Мілітарний.

30 липня 2024 року розслідувачі CAR задокументували залишки ракети, яка влучила в Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» у Києві.

CAR ідентифікувала ракету як Х-101. Оцінка CAR підтверджує заяви, зроблені іншими дослідницькими організаціями на основі аналізу відеозаписів атаки.

Аналіз розслідувачів, заснований на дослідженні слідів на уламках, показує, що ракета, яка влучила в лікарню «Охматдит», була виготовлена щонайбільше за три місяці до атаки – і, можливо, навіть за вісім днів до неї.

На хвостовій частині ракети дослідники задокументували частини 13-значного виробничого номера (31526379XXXXX). Цей формат відповідає маркуванню, яке задокументовано на 11 інших російських ракетах Х-101 в Україні з 2022 року.

Відповідно до своєї методики відстеження, CAR приховала останні п’ять цифр, які б однозначно ідентифікували ракету.

Перші три цифри (315) виробничого номера є спільними для всіх російських ракет Х-101, які CAR задокументував в Україні, як і наступні три цифри (263).

Цифри «7» і «9» вказують на те, що ракета була виготовлена в другому кварталі 2024 року (між 1 квітня і 30 червня 2024 року), згідно з раніше опублікованою методологією CAR.

Враховуючи, що удар по дитячій лікарні відбувся 8 липня, цей висновок підтверджує, що ракета була виготовлена за кілька тижнів або, можливо, днів до атаки.

Х-101 – це стратегічна крилата ракета, що розроблена з використанням технології зниження радіолокаційної помітності. Ракета зі спеціальною ядерною бойовою частиною має індекс Х-102.

Її розробляли з 1995 року, на озброєння взяли у 2013 році. Носієм ракети є турбогвинтовий стратегічний бомбардувальник Ту-95МСМ (8 ракет на зовнішніх підвісах) та Ту-160 (12 ракет у внутрішніх відсіках).

Ракета використовує комбіновану інерційну систему наведення з оптико-електронною корекцією з активацією головки самонаведення на кінцевих етапах польоту.

У транспортному положенні двигун турбореактивний двоконтурний, моделі Р95ТМ-300, розташований усередині, крила складені під ракетою, хвостове оперення також складене.

Після запуску двигун висувається з корпусу, а оперення розкладається.

Максимальна дальність польоту становить 5500 кілометрів. Виріб може змінювати ціль під час польоту.

оренда квартири Львів

Новини