Ракети Storm Shadow – значно кращі, ніж Atacams – військовий експерт

Фото: Guillaume Souvant/AFP

Франція слідом за Великою Британією передасть Україні далекобійні ракети. На своєму озброєнні вони мають Storm Shadow, але використовують для них назву SCALP-EG. Таким чином, Україна буде мати більше ракет Storm Shadow, які є навіть кращими за Atacams.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів головний редактор Defense Express Олег Катков.

«Ми доволі часто просили Atacams. Але Лондон дав кращі. Тому що це крилата ракета повітряного базування. І один літак може відпрацювати на трьох абсолютно діаметральних напрямках. HIMARS, як стоїть на сході з Atacams, то буде працювати лише туди. Він не зможе телепортуватись за день, щоб щось знищити на півдні», – пояснює експерт.

Так само бойова частина в Storm Shadow є кращою. За словами експерта, вона несе 450 кг, що вдвічі більше, ніж в Atacams.

«Вона комбінована. Перша невелика частина акумулятивна, вона пробиває армований бетон, грунт, будь-яку перешкоду. І вже тоді туди залітає бойова частина і генерує «бавовну», – зазначає Олег Катков.

За його словами, система наведення в ракеті теж об’єктивно краща, ніж в Atacams, бо в останнього супутникова плюс інерціальна. Storm Shadow, крім супутникової та інерціальної, сканує поверхню, порівнює з тим об’єктом, який закладений у пам’ять і вражає його, навіть якщо він перемістився.

Storm Shadow активно використовували у боях з режимом Саддама Хусейна, били по бункеру Муаммара Каддафі.

оренда квартири Львів

Новини