Реактивних «Шахедів» поки можна не боятись, а от старих в Росії можуть «клепати» до 300 на місяць – Євген Дикий
- Середа, 22 листопада 2023
Іран офіційно представив новий реактивний ударний безпілотник Shahed. На виставці була показана реактивна модифікація Shahed-136, що отримала назву Shahed-238. Завдяки радіолокаційній системі наведення він може стати аналогом протирадарних ракет, що наводяться на випромінювання пошукових радіолокаційний станцій. Такий засіб може бути корисним для нейтралізації систем ППО.
Чи варто Україні боятись модернізованого «Шахеда» – в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів військовий експерт, ветеран російсько-української війни Євген Дикий.
«Чи буде Росія закуповувати реактивний «Шахед» – буде залежати від того, скільки буде тривати війна. Поки що це дослідний зразок. До конвеєрного масового виробництва – не один рік. Навіть ті «Шахеди», які зараз постачають в РФ і там ліцензійно збирають, розроблені 15 років тому. 15 місяців для масового виробництва недостатньо. Тому того нового «Шахеда» поки можна не боятися, він поки – експериментальний. Але логічно з боку іранців було склепати штук 5 тих нових дронів і безкоштовно дати московитам для перевірки в реальних бойових умовах», – вважає Євген Дикий.
А от ситуація зі старими «Шахедами» – значно гірша. За словами Євгена Дикого, заводу з їх виробництва «Алабуга» в Татарстані вже працює.
«Ще навіть місяць тому мені довелось бути присутнім в одній з наших лабораторій при розборці оцих «Гераней». Тому, що якщо в попередніх серіях на іранських версіях зверху писали «Герань», то тут вже частина деталей була російського виробництва. Поки ми не розробили щось таке далекобійне, що долетить до «Алабуги» і закінчить цю історію, треба визнати як факт, що від 100 до 300 «Шахедів» на місяць вони здатні виготовляти», – зазначає ветеран.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин