Реформа «Укрпошти». В громадах Львівщини скаржаться на незручності і проблеми
- П'ятниця, 20 жовтня 2023
Прощавайте, листоноші. «Укрпошта» продовжує реформувати свою галузь. І працівників, які доставляють у віддалених куточках пенсію чи кореспонденцію стає менше.
Як реформа вплинула на пересічних користувачів – дізнавалась знімальна група програми «ОЧІ» на «Першому Західному».
Останнім часом «Укрпошта» асоціюється з новенькими марками або обміном жарівок. Однак, її головна функція – забезпечити якісним поштовим зв’язком абонентів. Листоноші приносять людям пенсію або газети. Цьогоріч «Укрпошта» проводить реформи. Листонош скорочують, сільські відділення закривають. Натомість впроваджують мобільні, які їздитимуть в маленькі населені пункти, де жителів менше 1200.
Як люди отримують пенсію тепер – знімальна група перевірила на прикладі села Бринці-Церковні, що на Стрийщині. У селі живе 436 людей, з яких 59 отримують пенсії. Пересувне відділення «Укрпошти» приїжджає до них раз на тиждень, у вівторок. Зупиняються у визначеному місці. Його називають точкою присутності. Листоноші приносять пенсії, газети та платіжки.
Дістатися до так званої точки присутності зручно далеко не всім. Іноді працівники пошти йдуть назустріч своїм клієнтам і зупиняють авто біля хат адресатів. Але це, швидше, виняток, аніж правило.
«Ми йдемо всі швидше, бо не знаємо, коли буде. Все приїжджала 20 хвилин по 12-ій, а недавно приїхала в 11-ій. Квитанція залишилась, то я не заплатила за газ», – розповідає мешканка села Марія Лиховецька.
«Квитанції ми вчасно не отримуємо. Як ми маємо платити за світло, за газ?», – запитує інша мешканка Оксана Пушкар.
Якось працівники пошти залишили платіжки селян в магазині.
«Принесла мені жінка з села ті квитанції і каже, що може, хто до магазину прийде і забере. Хто ходив – той взяв, а хто не взяв, то ця жінка забрала і потім віддала тим, що пошту возять», – розповідає Надія Кагарлицька.
В «Укрпошті» пояснили, що це була одноразова ситуація і представників пошти попросила продавчиня магазину залишити платіжки для своїх знайомих.
Також місцеві почали відмовлятись від газет через те, що їх приносять невчасно або й гублять.
«Одну принесуть – чотири нема. Потім знову дві принесуть – дві нема. Що то за обслуговування?» – бідкається Оксана Пушкар.
Майже 200 читачів газети «Новий час» вже скасували свої передплати. У свою чергу страждають редакції цих друкованих видань.
«Вони халатно ставляться до своїх обов’язків, за які ми заплатили. Наша газета виходить в четвер, вона би мала бути в людей в четвер. В кращому випадку вона може бути в суботу, а може бути у вівторок чи середу. А може взагалі не бути», – розповідає головний редактор видання «Новий час» Андрій Данилець.
Він натякає, що видання може закритись, бо видавати газету, яку не купують – не вигідно. Все через реформу пошти, а відтак, звільнення листонош.
У селі Годвишня Городоцького району – проблеми все ті ж. Поштарі лишають газети в магазинах. Але крім того, роздають там ще й пенсії.
«Дзвонять до молодших і кажуть, що нині буде пенсія. Мені недалеко, я вийду тут, заберу. А комусь може донька бере, з хати хтось бере», – говорить місцева жителька Катерина Хорос.
В «Укрпошті» кажуть, що видали так, бо так усно домовились з клієнтами.
На всі болючі питання «Укрпошта» лаконічно відповіла на електронну пошту. Зустрітись з журналістами – відмовились.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин