Reuters: Китай заявив Ірану, щоб той стримав напади хуситів

Фото: Reuters

Китайські чиновники попросили іранських військових допомогти стримати напади на кораблі в Червоному морі з боку хуситів.

Про це пише Reuters з посиланням на чотири іранські джерела та дипломата, знайомого з цим питанням, повідомляє Українська правда.

Обговорення нападів і торгівлі між Китаєм і Іраном відбулися на кількох нещодавніх зустрічах у Пекіні та Тегерані, повідомили іранські джерела.

«По суті, Китай каже: «Якщо нашим інтересам буде завдано будь-якої шкоди, це вплине на наш бізнес з Тегераном. Тож скажіть хуситам проявити стриманість».

Напади, які, за словами хуситів, здійснюються на підтримку палестинців у Секторі Гази, підвищили вартість доставки та страхування, порушивши ключовий торговельний шлях між Азією та Європою, яким широко користуються кораблі з Китаю.

Китайські офіційні особи, однак, не зробили жодних конкретних коментарів або погроз щодо того, як торговельні відносини Пекіна з Іраном можуть постраждати, якщо його інтересам буде завдано шкоди нападами хуситів, повідомили чотири іранські джерела.

Вони також повідомили, що Пекін чітко дав зрозуміти, що буде дуже розчарований Тегераном, якщо будь-які судна, пов’язані з Китаєм, будуть уражені, або інтереси країни будь-яким чином постраждають.

оренда квартири Львів

Новини