Reuters: США перенесли на початок наступного року поставки Україні далекобійних керованих авіабомб

Фото ілюстративне: Укрінформ

Сполучені Штати перенесли на 2024 рік відправку в Україну першої великої партії бомб дальнього радіусу дії з GPS-наведенням, які летять на відстань майже 160 км.

Про це пише Reuters із посиланням на поінформовані джерела з Міністерства оборони Сполучених Штатів, пише «Європейська правда».

За словами неназваного представника Пентагону, передача цього озброєння очікується на початку 2024 року після його успішної перевірки.

За даними джерел, поставка GLSDB компанією Boeing відбудеться наприкінці грудня, після чого ще буде кілька місяців випробувань перед відправкою в Україну.

Оскільки контракт на початок виробництва GLSDB був підписаний у березні 2023 року, як повідомили Reuters у Пентагоні, постачання було перенесено на кінець року. Виробництво потребувало матеріалів, наданих урядом, тому його початок довелось відкласти.

GLSDB мають дозволить українським військовим вражати цілі на вдвічі більшій відстані, ніж ракети, які вони зараз випускають з високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), що постачаються США, і змусить Росію перемістити свою логістику ще далі від лінії фронту.

GLSDB керується за допомогою GPS, може долати електронні перешкоди, використовуватися за будь-яких погодних умов і також може бути використана проти бронетехніки.

Раніше повідомляли, що США ведуть переговори з Грецією продаж загалом 75 тисяч артилерійських снарядів зі складу збройних сил Греції в межах зусиль з поповнення українських боєприпасів.

Перед цим в Єврокомісії закликали країни ЄС тиснути на ОПК для нарощення виробництва снарядів для України.

Крім того, за словами глави Міноборони Німеччини Бориса Пісторіуса, ЄС не досягне своєї мети доставити один мільйон артилерійських снарядів до України до березня 2024 року.

На тлі занепокоєння, що Європейський Союз не виконає обіцянку поставити Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року, Франція погодилась переглянути попередню вимогу закуповувати снаряди лише в Європі.

оренда квартири Львів

Новини