Reuters: США у понеділок оголосять про новий пакет допомоги Україні з ракетами ППО HAWK

Фото: Мілітарний

Адміністрація Байдена оголосить у понеділок про надання Україні пакету допомоги на 150 мільйонів доларів, який включатиме ракети-перехоплювачі HAWK і артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела, повідомляє Українська правда.

Очікується, що пакет допомоги буде представлений у понеділок, 1 липня.

Окрім перехоплювачів HAWK і 155-міліметрових артилерійських боєприпасів, пакет включатиме інші види озброєнь та обладнання для підтримки оборонних потреб України.

Видання зазначає, що адміністрація (президента США Джо Байдена) реагує на переконливі прохання України про підтримку протиповітряної оборони, оскільки Росія протягом останніх тижнів завдавала ударів по українських енергетичних об’єктах.

Пакет буде наданий у рамках механізму Presidential Drawdown Authority, який дозволяє президенту швидко передавати оборонні товари та послуги з американських запасів для підтримки союзників.

Reuters додає, що США надали Україні понад 50 мільярдів доларів військової допомоги з 2022 року.

Нагадаємо, попередній пакет військової допомоги Україні на суму 225 мільйонів доларів США оголошували 7 червня.

Він став можливим після того, як у квітні американський Конгрес після багатьох місяців затримки схвалив додаткове фінансування для допомоги Україні та союзникам на загальну суму майже 61 мільярдів доларів.

Крім того, Сполучені Штати вирішили надавати пріоритет постачанню зенітних ракет Україні перед іншими державами, які розмістили відповідні замовлення. Мова іде, зокрема, про ракети до Patriot і NASAMS.

оренда квартири Львів

Новини