Резніков: Ще кілька країн готові приєднатися до «авіаційної коаліції»

Фото: CNN

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що до так званої міжнародної навчальної коаліції щодо бойових літаків F-16 готові долучитися ще кілька країн, однак наразі вони отримують «політичні дозволи своїх парламентів».

Про це він сказав на спільній пресконференції з міністром оборони Болгарії Тодором Тагаревим в Одесі, пише Інтерфакс-Україна.

«Я хочу нагадати, що до так званої коаліції літаків у Вільнюсі приєдналися 11 країн. Але ця коаліція зростає, вона відкрита до приєднання. Я точно знаю, що є декілька країн, які готові це зробити, просто вони наразі отримують певні політичні дозволи своїх парламентів, рішення урядів буде. Його буде трохи пізніше оголошено».

Резніков додав, що до коаліції входять не тільки ті країни, які мають F-16, як, наприклад, Канада, а ле й інші.

«Вони долучаються до участі у підготовці, тренуванні, підготовці з інфраструктурою», – пояснив Резніков.

За його словами, поки що немає сенсу обговорювати кількість літаків. «Але я впевнений, їх буде більше. Це вже кількість ескадрилій», – додав міністр.

Нагадаємо, 11 липня було оголошено, що Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція і Велика Британія домовилися розпочати підготовку українців на F-16. У такий спосіб було формалізовано «навчальну коаліцію F-16».

Сторони домовилися розпочати підготовку українських пілотів, техніків і допоміжного персоналу, що забезпечить пілотів базовими можливостями експлуатації, обслуговування й технічного обслуговування винищувачів F-16. Це передбачає надання відповідного обладнання, інструкторів та іншого персоналу для такого навчання.

«Усі заходи з навчання проводитимуть за межами України», – заявили міністри у спільній заяві.

21 серпня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомив, що українські льотчики 2023-го і 2016 років випуску вже проходять підготовку на винищувачах F-16 у Великій Британії та Швеції.

оренда квартири Львів

Новини