Резніков упевнений, що Україна отримає літаки від союзників: Спочатку вони мають їх підрахувати

Фото: РБК-Україна

Україна в майбутньому отримає від союзників авіацію. Але для початку партнери мають зробити підрахунки та вирішити, хто скільки літаків готовий передати, після чого рішення щодо передачі ухвалять.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр оборони України Олексій Резніков, передає Укрінформ.

«Зараз ключове наше завдання з партнерами – це забезпечення нас запчастинами, обслуговуванням, ремонтом та боєприпасами до тих систем, які ми отримали: від снайперської гвинтівки до «Хаймарсу» та танка. Щодо літаків, я впевнений, ми доб’ємо це питання», – стверджує Резніков.

На питання, чи може це відбутися в цьому році міністр відповів, що тут відіграє роль фактор практичності.

 «Це той фактор, про який я говорив – практичність. Літаки – це найдорожче. Відповідно, дати літаки, потім їх обслуговувати, плюс ракети та бомби до них – це дуже дорого. Тому, ухвалюючи рішення, треба розуміти, а чи всі готові під цим підписатися. Ось під танками підписалися, і бачимо: хтось чотири дає, хтось шість… Не двісті, не триста», – пояснив Резніков.

Глава Міноборони зазначив, що ключовий гравець – це США, а «вони дуже прагматичні та рахують гроші».

«І це нормально, це життєздатно. Тому що у нас є партнери, які нам щось дали, а потім кажуть: обслуговувати далі вас ми не можемо, у нас немає ресурсу, якщо хочете – купуйте. Теж начебто справедливо… І з літаками те саме. Коли буде підраховано, хто скільки готовий дати та підтримувати на належному рівні – тоді рішення буде ухвалено», – підсумував Резніков.

Як повідомлялося, Резніков на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом висловив сподівання на пришвидшення політичних рішень щодо інтеграції України в НАТО.

оренда квартири Львів

Новини