РФ будує бункери і ангари на своїх авіабазах – ISW

Скрин з відео

Супутникові знімки свідчать про те, що Росія починає будувати захисні споруди на своїх авіабазах після успіху операції «Павутина», яка знищила частину стратегічної авіації РФ.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.

«Нещодавні супутникові знімки свідчать про те, що Росія будує захисні споруди на деяких своїх авіабазах після операції України «Павутина» 1 червня».

Frontelligence Insight повідомила, що супутникові знімки, зібрані 7 липня, показують, що російські війська побудували приблизно 10 посилених бункерів з ґрунтовим покриттям, 12 бетонних споруд бункерного типу без ґрунтового покриття та 8 будівель схожих на ангари на авіабазі Халіно в Курській області.

Супутникові знімки Planet Labs, зібрані 27 червня на авіабазі Халіно, також показують посилені ангари.

Знімки, зібрані 9 липня, показують, що російські війська побудували дві бетонні споруди схожі на бункери на авіабазі Саки в окупованому Криму. Супутникові знімки Planet Labs, зібрані 7 липня, також показують бетонні укриття для літаків.

Водночас Frontelligence повідомила, що супутникові знімки від 9 липня не показують жодних будівельних робіт на авіабазі Джанкой в окупованому Криму.

Крім того, нещодавні супутникові знімки показують уламки бомбардувальників, які досі знаходяться на авіабазі Бєлая в Іркутській області та авіабазі Оленья в Мурманській області – двох авіабазах, які українські війська завдали ударів під час операції «Павутина».

Нагадаємо, 1 червня Служба безпеки України здійснила операцію «Павутина» з ураження російської стратегічної авіації. Ціллю операції стали п’ять аеродромів на території РФ: «Оленья» в Мурманській, «Бєлая» в Іркутській, «Дягілево» в Рязанській, «Іваново» в Іванівській та «Українка» в Амурській областях.

Удар по авіабазі «Бєлая», розташованій у близько 4400 км від кордону з Україною, став першою українською атакою по об’єктах у Сибіру в ході російсько-української війни. Основними засобами ураження стали FPV-дрони, частину з яких віддалено запустили з вантажівок, що під’їхали до аеродромів.

Очільник СБУ Василь Малюк заявив, що загалом йдеться про «ураження 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на основних аеродромах базування РФ».

В СБУ офіційно стверджують, що внаслідок ударів FPV-дронами було уражено 41 ворожий літак стратегічної авіації, серед яких – А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160. Орієнтовна вартість ураженої стратегічної авіації ворога сягає понад $7 млрд.

Новини