РФ готова продовжити «зернову угоду», але тільки на 60 днів

Фото: Мінагрополітики

Російська делегація після переговорів із високопосадовцями ООН в понеділок заявила про прийнятність продовження «зернової угоди», але тільки на 60 днів.

Про заявив заступник глави МЗС РФ Сергєй Вершинін, повідомляє «Європейська правда».

«Російська сторона, наголошуючи на «пакетному» характері запропонованих Генсекретарем ООН Гутеррешем Стамбульських домовленостей, не заперечує проти чергового продовження «чорноморської ініціативи» після закінчення другого терміну 18 березня, але лише на 60 днів», – сказано у заяві.

Вершинін сказав, що подальша позиція РФ визначатиметься «залежно від реального, не на словах, а на ділі, прогресу з нормалізації нашого сільгоспекспорту, включно з банківськими платежами, транспортною логістикою, страховками, «розморожуванням» фінансової діяльності та постачанням аміаку трубопроводом «Тольятті-Одеса».

За його словами, розмова з представниками ООН підтвердила, що «якщо комерційне вивезення української продукції здійснюється стійкими темпами, приносячи чималий прибуток Києву, то на шляху російських сільгоспекспортерів, як і раніше, зберігаються бар’єри».

Так звана «зернова угода» була вперше укладена за посередництва ООН і Туреччини у липні минулого року терміном на 120 днів. Вона дозволила транспортувати українські сільськогосподарські товари через Чорне море на світовий ринок.

У листопаді угоду продовжили ще на 120 днів. Термін дії угоди закінчується 18 березня.

оренда квартири Львів

Новини