РФ хоче представити навчання НАТО як провокацію та агресію – ISW
- Субота, 20 січня 2024
Росія намагається й надалі представляти в інформаційному просторі масштабні навчання НАТО Steadfast Defender 2024 як провокаційні.
Про це пишуть експерти Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.
Росія проводить інформаційну операцію, щоб представити оборонні навчання НАТО Steadfast Defender 2024, які є відповіддю на агресію Росії проти України і російські погрози на адресу членів НАТО, як провокаційні.
Навчання НАТО Steadfast Defender 2024 розпочинаються цього тижня і триватимуть до травня 2024.
У звіті нагадують, що Міністерство закордонних справ (МЗС) Росії відреагувало на первинне оголошення про проведення навчань Steadfast Defender у вересні 2023 року і неправдиво заявило, що навчання НАТО мають все більш провокаційний і агресивний характер.
МЗС Росії стверджувало, що НАТО продовжує «демонстрацію сили» на «порозі Росії».
Відомство також заявляло, що Росія регулярно пропонувала НАТО ініціативи з деескалації, закликала НАТО відмовитися від провокаційних дій і перенесла російські військові навчання вглиб країни.
Російські джерела стверджували, що НАТО використовує навчання, щоб «накрутити» і підбурити країни Балтії готуватися до війни з Росією і характеризували такі навчання як «серію провокацій».
17 січня Юлія Жданова, член російської делегації на 1066-му пленарному засіданні Організації з безпеки і співробітництва в Європі аналогічно заявила, що навчання НАТО на російських і білоруських кордонах «провокують гру на нервах» і «ще більше стискають пружину ескалації».
Російський військовий блогер, пов’язаний з Кремлем, відкинув коментарі Пісторіуса про можливий майбутній напад Росії на НАТО, стверджуючи, що європейські чиновники регулярно роблять заяви про «концепцію «російської загрози»« і що мало хто з німців насправді погоджується з цими заявами.
Він натякнув, що німецький уряд намагається штучно створити загрозу з боку Росії, якої насправді не існує, платячи експертам за те, щоб ті «говорили правильні слова».
Аналітики зазначають: російська інформаційна операція, спрямована на те, щоб представити оборонні дії НАТО у відповідь на реальну російську агресію на східному фланзі Альянсу як провокаційні, має на меті відволікти увагу від нещодавньої агресивної російської риторики і поведінки щодо НАТО.
Російські офіційні особи, включно з президентом Росії Володимиром Путіним, раніше погрожували Фінляндії і всьому альянсу НАТО.
ISW продовжує вважати, що Путін вторгся в Україну в 2022 році не для того, щоб захистити Росію від неіснуючої загрози з боку НАТО, а швидше для того, щоб послабити і, врешті-решт, знищити НАТО, і цю мету він переслідує й досі.
Ключові висновки ISW за 19 січня:
Росія проводить інформаційну операцію, щоб представити оборонні навчання НАТО Steadfast Defender 2024, які є відповіддю на російську агресію проти України, і російські погрози на адресу членів НАТО як провокаційні.
Російські війська зможуть визначати місце, темп і оперативні потреби бойових дій в Україні, якщо Україна візьме на себе зобов’язання проводити оборонні операції протягом 2024 року, як повідомляється, деякі американські посадовці вимагають цього від Києва.
Американські посадовці вважають, що Україні доведеться вести тривалу війну, і продовжуватимуть докладати зусиль для забезпечення якомога більшої безпекової допомоги Україні до 2025 року, очікуючи, що позиційні бойові дії можуть тривати в Україні до 2026 року.
Росія намагається налагодити відносини з Південною Кореєю, щоб пом’якшити наслідки своєї зростаючої залежності від Північної Кореї.
У Республіці Башкортостан продовжилися протести на підтримку ув’язненого відомого башкортського активіста, але рупори Кремля спростували повідомлення про те, що протести є значними за масштабами.
Російський уряд продовжує зусилля з кодифікації правового нагляду за діяльністю мігрантів, які проживають в Росії.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про виділення коштів на пошук, реєстрацію та правовий захист російської власності за кордоном, що включає власність на колишніх територіях Російської імперії та Радянського Союзу.
Російські війська нещодавно здійснили підтверджені просування на південний схід від Куп’янська, а українські війська нещодавно відновили позиції на південний схід від Куп’янська на тлі триваючих позиційних боїв уздовж усієї лінії зіткнення.
Батальйон «Восток» так званої «ДНР» заявив 19 січня, що відновить бойові дії на фронті в Україні, коли закінчиться період позиційних боїв, і «продовжить службу» після війни, ймовірно, у підпорядкуванні Росгвардії.
Російська окупаційна влада продовжує використовувати надання соціальних виплат і медичної допомоги для посилення паспортизації в окупованій Україні.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин