РФ матиме бюджетні проблеми з фінансуванням війни – розвідка Британії

Фото: BBC

РФ доведеться зменшити внесок до фонду, який все більше використовується для фінансування її війни в Україні через невідповідність між запланованими бюджетними доходами і витратами.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії від 5 лютого, пише «Європейська правда».

У відомстві вважають, що навряд чи Росія досягне запланованої мети доходів в бюджеті на 2024 рік. Ймовірно, російському уряду знадобляться інші заходи для фінансування своїх витрат.

Як зазначається, російський уряд має амбітні плани збільшити витрати на 26% у 2024 році. Ці плани спираються на очікування зростання доходів на 22%, з тим що доходи від нафти і газу зростуть на майже 25%.

«Видається, що уряду треба буде зменшити внесок до Фонду національного добробуту і збільшити податки всередині країни та збільшити борг, щоб фінансувати заплановані витрати», – йдеться в огляді.

Британські аналітики стверджують, що така політика майже напевно негативно позначиться на економіці у середньо- та довгостроковій перспективі у вигляді збереження інфляційного тиску та стримування економічного зростання.

Там також звертають увагу на те, що Фонд національного добробуту нібито призначений для забезпечення добробуту російського народу, але він все більше використовується для фінансування російського вторгнення в Україну, в той час як вартість його активів впала на 10% у 2023 році.

Розвідка Великої Британії в одному з попередніх оглядів проаналізувала корупційні схеми в російській армії та те, як вони підривають ефективність військ.

Перед цим британська розвідка вказувала, що у Росії більше не пропонують короткострокові контракти на військову службу ув’язненим.

оренда квартири Львів

Новини