РФ намагатиметься використати вибори в Європі проти України – Держдеп США

Фото: DW

Росія буде проводити інформаційні операції, спрямовані на те, щоб перед виборами в різних країнах Європи налаштувати громадську думку проти України.

Про це заявив керівник офісу з питань дезінформації Державного департаменту США Джеймі Рубін, про це пише Reuters, повідомляє «Європейська правда».

«Ми вважаємо, що росіяни проводитимуть інформаційні операції по всій Європі, щоб спробувати змінити думку про Україну під час цього виборчого сезону».

За його словами, Росія, а також Китай, працюють по всьому світу, щоб видати державну пропаганду за незалежну журналістику, приховуючи її справжнє джерело.

Він не назвав конкретні країни, які викликають у нього занепокоєння, але сказав, що головні загрози цього року були в Європі, яка від початку об’єдналася у протистоянні російському вторгненню в Україну в 2022 році та надала Києву військову та іншу допомогу.

«Росія сподівається, що вибори цього року можуть змінити ситуацію в Європі, в якій є чудова коаліція та дисциплінована опозиція до її війни (в Україні)», – сказав Рубін.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Росія нарощує зусилля з підриву французької підтримки Києва, її пропагандистські зусилля є частиною війни проти України.

Раніше Держдеп заявив, що Росія фінансує тривалу, добре оплачувану дезінформаційну кампанію, зокрема проти України в Латинській Америці.

Перед цим США оприлюднили звіт американської розвідки, надісланий до понад 100 країн, в якому йдеться про те, що Москва використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ для підриву віри громадськості в чесність демократичних виборів у всьому світі.

оренда квартири Львів

Новини