РФ не надала Червоному Хресту дані про полонених у літаку Іл-76 – ГУР


Росія мала передати Міжнародному комітету Червоного Хреста інформацію про українських військовополонених, які нібито були у військовому літаку Іл-76, але досі не зробила цього.

Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише Українська правда.

«Подібна інформація (про полонених – ред.) має бути публічною і передаватись, зокрема з боку Росії, до Міжнародного комітету Червоного Хреста, який повинен верифікувати стан здоров’я, умови та місцезнаходження полонених. Наскільки відомо наразі, такої інформацію до Червоного Хреста передано не було».

Раніше у ГУР заявили, що Росія не надала Раді безпеки ООН доказів того, що на борту військово-транспортного літака Іл-76 були військовополонені українці, і відкидає вимогу проведення міжнародною комісією розслідування того, що сталося під Бєлгородом 24 січня.

Крім того, про перевезення полонених літаком Іл-76 Росія повинна була повідомити Міжнародний комітет Червоного Хреста – щоб з’ясувати, чи зробила вона це, Україна звернулася із запитом до МКЧХ.

Нагадаємо, 24 січня в Бєлгородській області РФ розбився військовий літак Іл-76. Міноборони Росії заявило, що літак віз до Бєлгорода українських військовослужбовців для обміну. За твердженням Міноборони РФ, був «пуск двох українських ракет», від удару 74 людини загинули, зокрема 65 українських полонених.

Російська пропагандистка Маргарита Симоньян навіть оприлюднила нібито списки полонених. ЗМІ ж відомі лише імена 6 загиблих членів екіпажу.

Головне управління розвідки Міноборони України підтвердило, що запланований на 24 січня обмін не відбувся, але відомство не має даних про українських полонених на борту літака. На попередній обмін полонених доставляли літаком, але тоді попередили про це.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що на борту літака Іл-76 мали перебувати російські високопосадовці, однак в останній момент ФСБ заборонила їм сідати на борт, а після інциденту до місцевого моргу доставили лише 5 тіл. Він також припустив, що на борту літака моглли бути і ракети, і люди.

оренда квартири Львів

Новини