РФ почала застосовувати проти України власну версію «Шахедів» – CAR

Фото: CAR

Росія почала виробляти і застосовувати для атак на Україну власну версію іранських дронів-камікадзе «Шахед».

До такого висновку дійшли аналітики незалежної британської дослідницької групи Conflict Armament Research (CAR), вивчивши збиті українськими військовими безпілотники, пише Українська правда.

Експерти CAR вивчили два безпілотники, які були збиті на півдні України.

У доповіді зазначається, що безпілотники виглядали як іранські «Шахеди-136», проте експерти виявили у них електронні модулі, які РФ використовує для будівництва своїх розвідувальних БпЛА.

У CAR вважають, що збиті дрони «Герань-2» були зроблені в РФ, а не в Ірані. Зазначається, що конструкції корпусу та внутрішні модулі, зокрема, які використовуються для навігації, у цих безпілотників мають значні відмінності від іранських дронів.

У дослідженні наголошується, що ці безпілотники, так само як і іранські «Шахеди», майже повністю виготовлені з компонентів, які були зроблені за межами РФ.

Експерти ідентифікували близько 100 компонентів у більш ніж 30 модулях у збитих дронах. Їхніми виробниками виявилися 22 компанії із 7 країн, зокрема з РФ.

Більшість компонентів було випущено фірмами, головні офіси яких розташовані в Китаї, Швейцарії і США, а 12 компонентів виробили вже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, встановили дослідники CAR.

Нагадаємо, у червні США показали доказ, що у російській Республіці Татарстан будується завод з виробництва іранських безпілотників.

оренда квартири Львів

Новини