РФ подвоює підтримку Ірану після ударів США та Британії по бойовиках – ISW

Фото: Reuters

В Інституті вивчення війни (ISW) проаналізували заяви Росії на підтримку Ірану після ударів США по проіранських бойовиках.

Про це йдеться у звіті ISW, повідомляє Українська правда.

Зокрема, вказується, що Кремль подвоює свою підтримку Ірану в той час, як США завдають ударів, щоб запобігти атакам підтримуваних Іраном бойовиків в Іраку, Сирії та Ємені на американські та інші об’єкти.

Міністерство закордонних справ Росії засудило удари США у відповідь по позиціях підтримуваних Іраном ополченців в Іраку, Сирії та Ємені, завдані 3 лютого.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова засудила ці удари як нібито «кричущий акт американо-британської агресії» і заявила, що вони демонструють «агресивний характер політики США» і «повну зневагу до міжнародного права».

«Захарова стверджувала, що авіаудари США «спеціально розроблені» для подальшого розпалювання конфлікту на Близькому Сході.

Крім того, вона розкритикувала Велику Британію за участь в авіаударі і заявила, що Великій Британії «ще належить відповісти» за свою «завзятість» у підтримці провокаційної політики США.

Росія зажадала скликати засідання Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з американськими ударами, воно заплановане на 5 лютого».

Аналітики зазначають, що РФ часто використовує своє посилання на міжнародне право для підриву законної діяльності США на Близькому Сході.

Ключові висновки ISW за 3 лютого:

Кремль подвоює свою підтримку Ірану в той час, як США завдають ударів, щоб запобігти атакам підтримуваних Іраном бойовиків в Іраку, Сирії та Ємені проти американських та інших об’єктів.

Влада РФ вирішила замовчати інформацію про протест дружин мобілізованих солдатів у Москві 3 лютого, ймовірно, з метою придушення будь-якого можливого поновлення більш широкого громадського руху на підтримку російських солдатів і проти режиму.

Радянське керівництво на власному досвіді переконалося, який вплив мали громадські рухи родичів російських солдатів наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років, і Кремль, ймовірно, має на меті заздалегідь піддати цензурі та дискредитувати подібні рухи, перш ніж вони зможуть набути подібного впливу.

Можливо, Путін зробив висновки з попередньої невдачі Радянського Союзу щодо повної цензури родичів солдатів і змінив тактику, натомість використовуючи обмежену цензуру і дискредитацію, щоб не дати цим рухам набрати обертів.

Російські військові блогери продовжили зосереджуватися на нещодавній невдалій російській механізованій атаці під Новомихайлівкою Донецької області та висвітлювати розбіжності, які вона викликала в російському інформаційному просторі, що свідчить про ширші проблеми зі здатністю російських військових адаптуватися в Україні.

Українські військові завдали удару з безпілотника по нафтопереробному заводу «Лукойл» у Волгоградській області 3 лютого.

Як повідомляється, українські удари тимчасово сповільнили виробництво російських боєприпасів «Ланцет».

Російські державні ЗМІ підтвердили призначення двох нових чиновників на керівні посади в цивільних організаціях, пов’язаних з військовими.

Українські війська досягли підтверджених успіхів під Бахмутом на тлі триваючих позиційних боїв уздовж лінії фронту.

За повідомленнями, російські солдати, ув’язнені за відмову воювати в Україні, помирають у російських в’язницях.

Російська влада продовжує зусилля з мілітаризації української молоді через шкільну систему.

оренда квартири Львів

Новини