РФ посилить риторику про «терористичні загрози», щоб розпалити ненависть щодо України – ISW

Фото: росЗМІ

Після нападу на «Крокус Сіті Холл» російська влада посилить риторику про ймовірні західні та українські загрози, щоб отримати більшу внутрішню підтримку війни в Україні.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Згідно з проаналізованими даними у звіті зазначають: російські офіційні особи пов’язують США і Захід з ширшим набором «терористичних» атак проти Росії після нападу на «Крокус Сіті Холл», що, ймовірно, посилить риторику про вірогідні західні та українські загрози з метою отримання більшої внутрішньої підтримки війни в Україні.

Російський Слідчий комітет і Генеральна прокуратура заявили 27 березня, що розглянуть звернення Державної Думи РФ щодо розслідування американського і західного фінансування та організації терористичних атак проти Росії.

Російський слідком, Генпрокуратура і депутати Думи, які виступили із цим зверненням, прямо не посилалися на напад у «Крокус Сіті Холі». Проте кремлівські чиновники раніше пов’язували Україну і Захід з атакою на «Крокус Сіті Холл», але ще не висунули офіційних звинувачень, і Кремль може утриматися від офіційного звинувачення, оскільки всі наявні докази продовжують вказувати на те, що Ісламська держава з великою ймовірністю несе відповідальність за напад.

Офіційні особи РФ регулярно називають українські удари по законних військових цілях в окупованій Україні та Росії тероризмом і постійно стверджують, що західні особи допомагають організовувати ці удари.

Кремль, ймовірно, прагне скористатися ширшими соціальними страхами і гнівом росіян після нападу на «Крокус Сіті Холл», зображуючи Україну, США і Захід як безпосередні терористичні загрози.

Кремль, ймовірно, сподівається, що сприйняття причетності України і Заходу до нападу в «Крокус Сіті Холі» збільшить внутрішню підтримку війни в Україні, і російські чиновники, можливо, будуть посилатися на більш широке розуміння того, що вони вважають тероризмом, щоб і надалі зображати українців терористами, а Захід – спонсором тероризму.

Кремль все ще може офіційно звинуватити Україну в організації нападу в «Крокус Сіті Холі», якщо вважатиме, що інші інформаційні зусилля недостатні для того, щоб викликати потрібну реакцію в країні.

Ключові висновки ISW:

ММПЛУ ООН оприлюднила свою 38-му доповідь про ситуацію щодо прав людини в Україні, підтвердивши низку давніх оцінок ISW щодо систематичних порушень Росією міжнародного права прав людини та гуманітарного права на окупованих територіях, зокрема щодо українських військовополонених.

Російські офіційні особи пов’язують США і Захід з ширшим набором «терористичних» атак проти Росії після нападу на «Крокус Сіті Холл», що, ймовірно, посилить риторику про нібито західні та українські загрози, щоб генерувати більшу внутрішню підтримку війни в Україні.

Влада РФ посилює правовий тиск на мігрантів у Росії після нещодавніх пропозицій російських чиновників щодо більш жорстких заходів проти мігрантських громад у відповідь на напад на «Крокус Сіті Холл» 22 березня.

Російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Авдіївки та на південний захід від Донецька 27 березня.

Російські військовослужбовці «Шторм-З» продовжують скаржитися на погане ставлення до них з боку Міністерства оборони Росії, яке намагається продемонструвати ефективність своєї системи формування сил і розподілу соціальних виплат.

оренда квартири Львів

Новини