РФ скоротила атаки «Ланцетами», через вибухи на заводі, який їх виробляє – Forbes

Фото: Forbes

Видання Forbes порахувало використання росіянами дронів-камікадзе «Ланцет» у 2023 році та дійшло висновку про падіння їхнього виробництва, що може бути пов’язано з вибухом на території «Загорського оптико-механічного заводу» в Сергієвому Посаді Підмосков’я 9 серпня минулого року.

Про це повідомляє Forbes, пише Українська правда.

За даними видання, росіяни у серпні застосували 126 «Ланцетів», а вже у грудні минулого року кількість ударів дронами-камікадзе знизилась до 59.

«Замість того, щоб зростати, виробництво Lancet було скорочено. Щось сталося в серпні, що завадило ZALA (ZALA Aero Group – компанія РФ, що спеціалізується на розробці БПЛА – ред.) перетворити корпус Lancet на готову продукцію», – зазначає видання.

Видання зазначає, що «Ланцет» складається з імпортних компонентів, включаючи двигун і бортову електроніку. Єдині елементи, які виготовляють росіяни самостійно, це планери, блок живлення та камери.

Вказується, що вибух на «Загорському оптико-механічному заводі» міг перервати саме постачання камер для дронів-камікадзе.

Нагадаємо, 9 серпня стався вибух на території «Загорського оптико-механічного заводу» в Сергієвому Посаді в Підмосков’ї. Сильною вибуховою хвилею вибило шибки в прилеглих будівлях. Унаслідок вибуху постраждали 43 людини, 4 будівлі повністю зруйновані, ще 20 пошкоджені.

Місцева влада заявила, що місцем детонації став склад піротехніки в приміщенні, орендованому компанією «Піро-Росс» у заводу.

Однак директор компанії Сергій Чанкаєв спростовував цю інформацію, заявивши, що вибух стався не на складі піротехніки, а на сусідньому складі, де зберігалися металеві труби і не було жодних горючих матеріалів.

Також російське видання «Агентство» писало, що «Загорський оптико-механічний завод» у Підмосков’ї, на якому 9 серпня прогримів вибух, брав участь у розробці «стелс»-бомбардувальника нового покоління.

оренда квартири Львів

Новини