«РФ на слизькому шляху». Експерт з нацбезпеки про мобілізацію 450 тисяч та російський слід у Польщі

Фото: росЗМІ

Скільки у ворога заготовлено далекобійних ракет для обстрілу України, хто отруїв воду у польському Жешуві, чому «Der Spiegel» звинувачує українців у підриві Північного потоку-2 та чи мобілізують ще 450 тисяч росіян на війну в Україні – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» експерт з національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: Діалог

У росіян не бракує літаків і пального, але обмаль ракет

– Що це за такі російські атаки останнім часом, коли окупанти піднімають у повітря значну кількість літаків, а летять одиниці ракет?

– У росіян не бракує літаків і пального, але обмаль ракет. Це усе підтверджується ситуацією з російським військово-промисловим комплексом, якому усе важче долати санкції. Це роблять через різні схеми, через залучення до військових злочинів громадян інших країн. РФ таким чином спричиняє до руйнування системи нацбезпеки інших держав, яка полягає у захисті свого ринку і здатності дотримуватися домовленостей з іншими державами. Зокрема, угоди про санкції та не фінансування російського ВПК.

Як повідомляє українська розвідка в РФ є близько 600 ракет. За іншою інформацією, їх у ворога більше, але уже не йдеться про кілька десятків тисяч, як це було на початку війни. Зрозуміло, якщо росіяни мали би можливість запускати по Україні сотні ракет, вони б це робили щодня.

Стандарт РФ працювати безпардонно у будь-якій країні світу

– Чого росіянам точно не бракує, то це підступу за кордоном. Випадок масового зараження легіонелою у польському Жешуві розслідує тамтешнє Агентство внутрішньої безпеки. Чимало експертів не відкидають варіанту, що спалах цієї інфекції спричинений втручанням росіян у систему водопостачання. Бо Жешув – це важливе місто для України, там є центр допомоги біженцям і перевантажувальна база.

Абсолютно впевнений у тому, що ця історія має російській слід і її слід розглядати дуже і дуже прискіпливо. Стандарт РФ працювати безпардонно у будь-якій країні світу, отруюючи і своїх громадян, і інших країн. Пам’ятаємо долю Литвиненка, Березовського та десятки інших історій, коли РФ здійснювала свої теракти на територіях інших країн.

Фото: TVN24

– Тим більше, що на кордоні Польщі і України зустрічалися генерали Залужний і Каволі…

Як і кожен терорист, росія йде на не вибірковість своїх терактів, розуміючи, що може постраждати мирне цивільне населення. Є ще однин аргумент не на її користь – РФ, попри заборону хімічної зброї, і зараз використовує її на фронті проти українських солдатів. Це доведені факти. Сотні українських воїнів на собі відчули використання російських отрут: різних сполук на основі хлору та іншого.

РФ засунула свої щупальця у ЗМІ, щоб руйнувати цілісний цивілізований світ

– Росіяни також активізували свою агентуру, яка впливає на поширення фейків. Приміром, стаття у «New York Times» про зміну тактики контрнаступу і наші невдачі, була написана явно не тими, хто знає, що насправді відбувається на фронті. А історія у «Der Spiegel» про Північний потік-2, який нібито «підірвали» українці. Навіщо вони закидають такі речі?

– Слід розуміти, що правоохоронні інституції на Заході мають авторитет і повагу у своїх громадян. Зокрема, Північними потоками займається поліція Швеції, рівень довіри до якої 99%, – це рекордні показники в усьому світі. Так само веде слідство поліція Данії та низки інших держав, які тією чи іншою мірою були причетні до будівництва чи експлуатації Північних потоків. Відповідно, я би радив дослуховуватися до даних офіційного слідства. Там можуть бути різні версії, але офіційне розслідування ще не дало свого вердикту.

Фото: CNN

Щодо ЗМІ, то не забуваймо, що в Німеччині, РФ через соціал-демократичну партію часів Шредера і християнських демократів часів Меркель, засунула свої щупальця у засоби масової інформації,використовуючи їх як зброю щоб руйнувати цілісний цивілізований світ.

Однозначно Путін – інших варіантів не розглядаю

– Ситуація з Пригожиним – не можемо точно знати був він у тому літаку чи ні, та офіційно він мертвий. Були різні рухи, збиралися залишки ватажків «Вагнера», літаки з десантниками кричали про якесь «возмєздіє» – пройшов тиждень, і що?

– Знищення Пригожина – своєрідний подарунок до українського Дня Незалежності. Однак, крім Путіна, який причетний до смерті Пригожина, я більше інших варіантів не розглядаю. Інші – насаджується його режимом.

Фото: росЗМІ

– Це дуже схоже на його почерк, така показова «казнь». Якраз два місяці минуло після невдалого маршу Пригожина на Москву.

– Таким безпардонним вбивствомнедалеко від однієї зі своїх резиденцій на Валдаї, Путін зробив виклик усій воюючій російській братії. І як воїни, росіяни би мали дати відповідь, бо паркетний політик, який боїться фронту, прибрав Пригожина. Якщо «тєрпіли» (за російською кваліфікацією) промовчать, тоді гріш ціна їхнім «воінам гєроіческім».

Для мене важливо, якою буде ця відповідь. Це будуть наступні серії російського серіалу під назвою «розвал імпєріі».

Гіркін-Стрєлков – це сигнал для реальної інтелігенції РФ

– Раніше був заарештований терорист Гіркін-Стрєлков – чи це та сама лінія Путіна?

– Це абсолютно інша історія. Це сигнал для реальної інтелігенції РФ. Телевізійному об’єму голів, які там виступають, підтримуючи Путіна, але дозволяють собі коливання, які часом виходять за межі дозволеного Путіним. І от арешт Стрєлкова є сигналом, що не треба «умнічать».

Бачимо, як відразу ж вкусили себе за язики «соловйови», «кісельови», «скабєєви»… та гості їх студій.

Фото: Радіо Свобода

Кинуться з фронту вирішувати питання влади у самій Росії

– Пане Іване, за заявами головного розвідника України Кирила Буданова РФ розглядає можливість додатково мобілізувати 450 тисяч осіб. Це реально?

– Реально, враховуючи кількість цих істот. Інше питання, наскільки вдасться забезпечити їх боєздатність. Бо їм потрібно дати зброю, на щось посадити і відправити в Україну (навіть, якщо лише в один кінець). Але чи не стануть вони першими, хто кинуться з фронту вирішувати питання влади, свого життя, існування своїх сімей у самій РФ.

Росія стає на слизький шлях, який вони вже випробували, коли проводили першу мобілізацію. Зараз ці процеси будуть у десятки разів сильнішими. Бо так само сотнями тисяч гинуть російські солдати і усе більше в РФ відчули на власній шкурі, що означає війна в Україні. Зрозуміло, що у них ще більше аргументів для протестів і вони будуть не лише в Дагестані.

Скрін з відео: Перший Західний

Розмовляли Стас Гордієнко та Ніна Сукач

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини