РФ уже принаймні двічі запускала по Україні балістичні ракети, які купила в КНДР – The Washington Post

Фото: росЗМІ

Представник Білого Дому Джон Кірбі розповів, що Росія уже принаймні двічі застосовувала в Україні ракети, придбані у КНДР, – 30 грудня 2023 року ракета влучила у відкрите поле в Запорізькій області та 2 січня 2024 року (наслідки використання ще оцінюються).

Про це пише The Washington Post з посиланням на джерело, повідомляє Українська правда.

«Наша інформація вказує на те, що Корейська Народно-Демократична Республіка нещодавно надала Росії пускові установки для балістичних ракет і кілька десятків балістичних ракет – і Росія запустила кілька балістичних ракет в Україну».

За словами чиновника, РФ стає все більш ізольованою на світовій арені і змушена шукати військову техніку в країнах-однодумцях.

Інший посадовець повідомив, що північнокорейські снаряди були балістичними ракетами малої дальності, які Москва запустила наприкінці грудня і на початку січня.

Хоча офіційні особи заявили, що Пхеньян надав «кілька десятків балістичних ракет», поки що неясно, який обсяг зброї надіслала Північна Корея, або скільки вона планує надати в найближчі місяці.

У листопаді Південна Корея звинуватила КНДР у постачанні до Росії кількох типів ракет, включаючи протитанкові ракети, переносні зенітні ракети, балістичні ракети і гвинтівки, ракетні установки, міномети і снаряди.

Росія почала отримувати поставки балістичних ракет з КНДР кілька тижнів тому.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі розповів, що США мають інформацію про те, що Північна Корея передала Росії певну партію балістичних ракет і пускових установок до них, які вже були застосовані для ударів по Україні.

За словами представника Білого дому, 30 грудня 2023 року російські сили запустили принаймні одну північнокорейську балістичну ракету по Україні. Вона, судячи з усього, влучила у відкрите поле в Запорізькій області.

А 2 січня 2024 року Росія запустила по Україні низку північнокорейських ракет, наслідки використання яких ще оцінюються.

Ці ракети КНДР, за словами Кірбі, здатні уражати цілі на відстані приблизно 900 кілометрів.

Представник Білого дому зазначив, що в обмін на балістичні ракети Пхеньян хоче отримати від РФ винищувачі, ракети класу земля-повітря, бронетехніку, засоби виробництва балістичних ракет та провідні військові технології.

Нагадаємо, неназвані американські чиновники в коментарі американським ЗМІ заявили, що Росія планує придбати балістичні ракети малої дальності в Ірану і вже отримує десятки балістичних ракет і пускових установок з Північної Кореї.

оренда квартири Львів

Новини