РФ втрачала 102 солдати на кожен квадратний кілометр захопленої в Україні території – ISW
- Середа, 01 січня 2025
Російські війська втратили понад 420 тисяч солдатів просуваючись територією України та в Курській області у 2024 році. При цьому вони здобули лише 4 168 квадратних кілометрів території, яка здебільшого складається з полів і невеликих населених пунктів.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
Згідно з даними Інституту вивчення війни, у 2024 році російські війська втрачали в середньому 102 військовослужбовців на кожен квадратний кілометр захопленої території. Найбільше просування росіян відбулося в період з вересня по листопад 2024 року, коли Росія здобула 56,5% своїх територіальних надбань, витративши на це приблизно 125 800 військових.
«Російське військове командування, ймовірно, допустило рекордні втрати особового складу з вересня по листопад 2024 року, прагнучи захопити якомога більше територій. Проте залишається незрозумілим, чи буде російське військове командування продовжувати миритися з такими втратами, якщо темпи просування російських військ знижуватимуться, адже окупаційні війська продовжують наступати на населені пункти, які краще захищені, наприклад, на Покровськ».
У грудні 2024 року російський наступ сповільнився. Геолокаційні дані показують, що російські війська здобули лише 593 квадратних кілометри, що становить 18,1 квадратного кілометра на день. У той час щоденні втрати російських військ залишилися високими, з середнім показником 1 585 осіб на добу, що стало четвертим історичним максимумом для Росії.
«Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив 24 грудня, що 440 тисяч новобранців у 2024 році підписали контракти на військову службу з Міністерством оборони Росії, що свідчить про те, що Росія, ймовірно, набирає рівно стільки військовослужбовців, щоб замінити нещодавні високі показники втрат один до одного».
Ключові висновки за 31 грудня:
У 2024 році російські війська захопили 4 168 квадратних кілометрів, які переважно складаються з полів і невеликих населених пунктів в Україні та Курській області, ціною понад 420 тисяч жертв.
Російське військове командування у 2024 році надавало пріоритет зусиллям із захоплення решти Донецької області та створення буферної зони на півночі Харківської області, проте не змогло досягти цих цілей.
За весь 2024 рік російські війська захопили чотири середні населених пункти – Авдіївку, Селидове, Вугледар і Курахове, найбільший з яких мав довоєнне населення трохи більше ніж 31 тисячу осіб.
Російським військам знадобиться понад два роки, щоб захопити решту території Донецької області за тих темпів просування, які вони мали у 2024 році, якщо припустити, що всі наступальні дії росіян будуть обмежені Донеччиною, і що вони можуть захоплювати великі міські райони так само легко, як і невеликі села та поля і за умови, що українці не проводитимуть значних контрнаступів.
Однак українським військам поки що не вдалося зупинити просування російських військ у своїх пріоритетних секторах, а західна допомога залишається критично важливою для здатності України стабілізувати лінію фронту у 2025 році.
Диктатор Росії Володимир Путін офіційно оголосив 2025 рік «Роком захисника Вітчизни» під час свого новорічного звернення 31 грудня, що свідчить про продовження зусиль Кремля з мілітаризації російського суспільства та підтримки стабільності режиму шляхом заспокоєння зростаючої російської ветеранської спільноти.
Як повідомляється, українські військово-морські безпілотники збили російський вертоліт Мі-8 поблизу окупованого мису Тарханкут у Криму. Це стало першим випадком, коли військово-морський безпілотник збив повітряну ціль.
Українські війська завдали ударів по Ярцевській нафтобазі в Смоленській області та будівлі, що використовувалася російськими військовими у Льгові, Курська область, 30 і 31 грудня.
Українські війська просунулися вперед біля Кремінної та в Курській області, а російські війська – біля Кремінної, Сіверська, Часів Яру, Покровська та Курахового.
З 1 січня 2025 року російський уряд позбавить ув’язнених, які добровільно зголосилися воювати в Україні, одноразової винагороди за призов на військову службу. Це стане ще одним прикладом того, як Росія намагається скоротити зростаючі короткострокові та довгострокові витрати на війну.
Новини
- Сьогодні
- 03 Січня
- Більше новин