РФ втратила 3000 танків, але має їх запаси ще на 3 роки війни – доповідь аналітиків Британії

Фото: Reuters

Росія втратила понад 3000 танків за час війни в Україні, але має достатньо бронетехніки нижчої якості на складах для заміни і потенційно зможе витримати ще 3 роки важких втрат.

Про це йдеться у доповіді «Військовий баланс» Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні, на яку посилається Reuters, пише Українська правда.

«Москва змогла обміняти якість на кількість, виводячи тисячі старих танків зі складу зі швидкістю, яка іноді сягала 90 танків на місяць».

У доповіді зазначається, що Україна також зазнала значних втрат від початку вторгнення в лютому 2022 року, але західні військові поставки дозволили їй підтримувати запаси, одночасно підвищуючи їхню якість.

Аналітики підрахували, що наявні в Росії запаси означають, що Росія «потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат і поповнювати запаси танків, навіть якщо вони будуть нижчого технічного рівня, незалежно від її здатності виробляти нову техніку».

Зокрема, говориться у доповіді, Росія має 1 750 основних бойових танків, від застарілих Т-55 до сучасних Т-80 і Т-90. Ще 4 000 знаходяться на зберіганні.

«Ситуація підкреслює зростаюче відчуття тупикової ситуації в бойових діях, яка може зберегтися протягом 2024 року», – йдеться у доповіді.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, станом на 13 лютого російські загарбники вже втратили в Україні 6 424 танків.

оренда квартири Львів

Новини