РФ втратила близько 600 тис. барелів щоденних потужностей через удари по НПЗ – Bloomberg

Фото: Bloomberg

Внаслідок ударів українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах близько 600 000 барелів щоденних нафтопереробних потужностей Росії було виведено з ладу.

Таку оцінку зробив генеральний директор міжнародної енергетичної групи Gunvor Group Ltd Торбйорн Торнквіст, повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

«Це, ймовірно, призведе до скорочення експорту на кілька сотень тисяч барелів», – сказав Торнквіст.

Удари безпілотників цими вихідними вразили кілька НПЗ в Росії, що призвело до зростання ф’ючерсів на дизельне пальне четверту сесію поспіль, в той час як ф’ючерси на бензин зросли на шосту.

Gunvor був великим трейдером російської нафти до 2022 року, але відійшов від торгівлі невдовзі після початку повномасштабної війни РФ проти України.

За оцінками JPMorgan Chase & Co., атаки дронів вивели з ладу близько 900 000 барелів на день російських нафтопереробних потужностей, а для їх відновлення може пройти «кілька тижнів, якщо не місяців».

Як повідомлялося, 17 березня у Краснодарському краї РФ безпілотники атакували нафтопереробний завод у місті Слов’янськ-на-Кубані, внаслідок чого виникла пожежа.

Раніше дрони Служби безпеки України атакували три НПЗ у Самарській області РФ. Ідеться про Новокуйбишевський, Куйбишевський та Сизранський НПЗ. Сумарно ці заводи переробляють на рік близько 25 млн тонн нафти, а це – майже 10% всієї нафтопереробки РФ.

Загалом дрони СБУ за останній час успішно атакували вже 12 нафтопереробних заводів у Росії.

оренда квартири Львів

Новини