РФ використає головування в РБ ООН для просування інформаційних операцій – ISW

Фото: Мілітарний

Росія скористається місячним ротаційним головуванням у Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй (РБ ООН) для проекції сили і впливу в міжнародній системі.

Про це йдеться у звіті фахівців Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.

Росія вперше з квітня 2023 року заступила на місячне ротаційне головування у РБ ООН 1 липня.

Аналітики припускають, що РФ, ймовірно, буде використовувати цю позицію як базу для проекції сили в міжнародній системі, як вона це робила історично.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров буде головувати на дебатах у РБ ООН 16 та 17 липня.

За оцінками ISW, під час головування Росії у квітні 2023 року Росія використовувала своє головування в РБ ООН для просування кількох наративів щодо бажаного впливу Росії в міжнародній системі.

Експерти зазначали, що Росія використовує своє право вето в РБ ООН як основу для проекції сили.

Кілька високопоставлених російських чиновників нещодавно запустили інформаційні операції, спрямовані на те, щоб зняти з себе відповідальність за документально підтверджені порушення міжнародного права, скоєні Росією в Україні, і, ймовірно, для того, щоб створити умови для майбутнього головування в РБ ООН.

Ключові висновки ISW за 1 липня:

Глава МВС Росії Володимир Колокольцев похвалився, що російська влада збільшила кількість затримань і судових переслідувань, пов’язаних з нелегальною міграцією в Росію, і закликав російський уряд посилити боротьбу з нелегальною міграцією.

Росія вперше з квітня 2023 року перебрала на себе місячне головування в РБ ООН за ротаційнім принципом 1 липня і, ймовірно, використовуватиме цю позицію як базу для проекції сили в міжнародній системі, як вона це робила історично.

Міністерство об’єднання Південної Кореї оголосило 1 липня, що північнокорейський державний телеканал «Корейське центральне телебачення» перейшов на трансляцію через російські супутники замість китайських, що, як повідомляється, вплинуло на здатність Південної Кореї контролювати північнокорейське державне ТБ.

Угорщина перебрала на себе піврічне ротаційне головування в Раді Європейського Союзу 1 липня.

Українські війська нещодавно просунулися вперед біля Кремінної, а російські війська – біля Авдіївки.

У російському інформаційному просторі продовжують обговорюватися випадки жорстокого поводження з пораненими та інвалідами російських військовослужбовців в Україні.

оренда квартири Львів

Новини