РФ використовує Радбез ООН, щоб відвернути увагу від Саміту миру – представник США

Фото: США в ООН

США звинуватили Росію у спробі використати Раду Безпеки ООН, аби відвернути увагу міжнародної спільноти від Саміту миру у Швейцарії.

Про це заявив заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд на засіданні Радбезу, пише Українська правда.

«Не дивно, що Росія скликала сьогоднішню зустріч за день до прибуття десятків країн до Швейцарії на Саміт миру. Сьогоднішнє засідання – це прозора спроба РФ відволікти світ та звинуватити в тому, що відбувається в Україні, кого завгодно, але тільки не себе».

За його словами, Росія хоче, аби світ повірив у те, що саме намагання України захистити себе є справжньою перешкодою для миру.

Представник США додав, що РФ намагається зміцнити зв’язки з країнами, які відверто ігнорують міжнародне право та статут ООН.

Зокрема, він нагадав, що РФ отримала від КНДР десятки балістичних ракет та понад 11 тисяч контейнерів з боєприпасами. Також, за його словами, РФ поглибила військові відносини з Іраном, закуповуючи безпілотники, та хоче придбати балістичні ракети.

Крім того, за словами Вуда, значну роль у підтримці РФ грає Китай – «шляхом поставок значної кількості верстатів, мікроелектроніки, оптики, а також техніки для БпЛА та крилатих ракет. Ці матеріали заповнюють критичні прогалини в оборонному виробничому циклі Росії».

Дипломат закликав усі країни припинити військову співпрацю з Росією: «Ми закликаємо всі країни припинити військову співпрацю з Росією, яка підтримує її агресивну війну проти України».

«Участь міжнародного співтовариства у майбутньому Саміті з питань миру в Україні, який прийматиме Швейцарія, матиме вирішальне значення для підтримки нашої спільної мети: підтримання міжнародного миру і безпеки».

Водночас представник Китаю заявив, що США поширюють брехню про те, що китайська сторона підтримує війну. За словами китайського дипломата Китай не надавав летальної зброї жодній зі сторін конфлікту і завжди суворо контролював товари подвійного призначення.

За його словами, економічне і торговельне співробітництво між Китаєм і Росією відповідає правилам СОТ.

При цьому заступник постпреда Китаю при ООН Ген Шуан закликав США припинити вводити односторонні санкції проти китайських підприємств.

оренда квартири Львів

Новини