РФ застосувала проти України нові плануючі 1500-кг бомби – Defense Express

Фото: Defense Express

Так звані «ВКС» РФ вперше використали проти України нове й доволі небезпечне озброєння – керовані плануючи бомби УПАБ-1500В вагою 1500 кг.

Про це пише Defense Express із посиланням на власні джерела.

Перше застосування цього виду боєприпасів було зафіксовано декілька тижнів тому проти одного з об’єктів у Чернігівській області. За даними вилання, на одному з уламків були залишки маркування яке відповідає саме УПАБ-1500В.

Цей плануючий боєприпас вперше був продемонстрований у експортній версії з індексом К029БЭ у 2019 році розробником «ГНПП «Регион», що входить до корпорації «Тактическое ракетное вооружение» на виставці МАКС.

Тоді ж було повідомлено, що ця бомба вже пройшла випробування, поставлена на озброєння «ВКС» РФ та отримала перші експортні замовлення.

Висока загроза застосування УПАБ-1500В полягає у тому, що вона відноситься до плануючих, оснащена інерціальною та супутниковою системою навігації та має бойову частину вагою 1010 кг призначену для ураження високозахищених об’єктів. Декларується, що бомба може скидатися за 40 км від цілі для чого носій має піднятися на висоту у 14 км.

Також «ГНПП «Регион» демонструвало й менший за калібром боєприпас УПАБ-500В, який є зменшеною копією УПАБ-1500В та має вагу 505 кг з яких 390 кг припадає на бойову частину при збереженні інших особливостей.

Водночас використання плануючих бомб з боку РФ залишається одиничними явищами. Забезпечення високої дальності польоту потребує від росіян польоту на значній висоті, що спрощує виявлення цілей та можливостей ураження носія. Тому цілком можливо, що збитий вчора у районі Єнакієво фронтовий бомбардувальник Су-34 якраз й виконував політ із такими боєприпасами.

Новини