РФ заявила, що захопила Роботине. У Генштабі ЗСУ це не підтверджують

Фото: BBC News

Російське міноборони стверджує, що їх військові захопили село Роботине у Запорізькій області. Генштаб ЗСУ підтвердив лише спроби наступу росіян в районі Роботиного.

Про це пише BBC News.

«На Оріхівському напрямку ворог не полишає спроб просунутися в районах Роботиного та Старомайорського, де від початку доби відбулося загалом 15 бойових зіткнень», – йдеться в повідомленні Генштабу ЗСУ.

Пресофіцер 65 бригади, лейтенант Сергій Скібчик у коментарі “Українській правді” заявив, що росіяни лише на околиці, в селі досі українські позиції, а росіян звідти вибивають щодня.

«І щодня вони заходять знову і пробують закріпитися. Село під вогневим контролем українських і російських військ одночасно. Але більшість території села – досі наші позиції”.

Цю інформацію підтверджує проєкт DeepState. На його мапі бойових дій добре видно, що в селі росіян немає.

Роботине – невеличке село, площею 3 кв. км, де до війни офіційно жили менш як 500 людей. Однак під час російсько-української війни воно набуло надзвичайно важливого тактичного значення.

Населений пункт лежить на автодорозі з Оріхова до Токмака. До цього логістичного хабу російської армії від Роботиного приблизно 20 км. Далі від Токмака лежить місто Мелітополь, яке було серед цілей українського літнього наступу.

Ще на початку червня 2023 саме в напрямку Роботиного почалися активні дії українського війська.

Але наступ у червні пішов не за планом. Колони українських військ стали мішенню для російської артилерії та ударних вертольотів. Західна бронетехніка українців підривалася на мінних полях і потрапляла під удар російських безпілотників.

Село вдалося визволити лише наприкінці серпня 2023 року. Далі на південь українським військовим пройти не вдалося.

оренда квартири Львів

Новини