РФ зіштовхнеться зі значними економічними викликами у 2025 році – ISW
- Сьогодні 06:55
Економіку Росії, ймовірно, чекають значні виклики, пов’язані з війною в Україні та західними санкціями.
На це вказують аналітики Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
Економічна політика Кремля вказує на те, що російська економіка, ймовірно, зіштовхнеться зі значними викликами у 2025 році, і що диктатор Росії Володимир Путін стурбований економічною стабільністю Росії в довгостроковій перспективі.
Нещодавно Кремль ухвалив низку заходів, спрямованих на скорочення державних витрат на лікування поранених російських військовослужбовців, боротьбу з інфляцією та вирішення довгострокових демографічних проблем, таких як низька народжуваність і дефіцит робочої сили.
Ця політика демонструє, що російська економіка не настільки стійка до західних санкцій, монетарних обмежень і витрат на військові дії, як це намагається представити російська влада.
«Ця політика також демонструє, що Кремль не зможе підтримувати затяжну війну роками і десятиліттями, захищаючи російське суспільство від економічних викликів.
Послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострить економічні проблеми Росії».
Путін змінив компенсації, обіцяні російським військовослужбовцям, пораненим під час бойових дій в Україні, що є чітким показником того, що Кремль намагається скоротити зростаючі короткострокові і довгострокові витрати на війну і відновити баланс у російській економіці.
13 листопада Путін підписав указ, який обмежив одноразові виплати в розмірі трьох мільйонів рублів лише для військовослужбовців, які отримали серйозні поранення в бою, запропонувавши лише один мільйон рублів для легкопоранених військовослужбовців і 100 000 рублів для військовослужбовців, які зазнали легких поранень на полі бою.
Указ викликав значну реакцію з боку російської ультранаціоналістичної спільноти блогерів, і 14 листопада Путін спробував заспокоїти цю спільноту, збільшивши одноразові виплати до чотирьох мільйонів рублів, але, як і раніше, лише для російських військовослужбовців, які отримали важкі поранення на полі бою, що призвели до інвалідності.
«Фінансові стимули стали ключовим елементом призовної кампанії російської армії та зусиль щодо утримання особового складу протягом останніх майже трьох років, і скасування таких стимулів вказує на те, що ця система стає економічно нежиттєздатною для Кремля».
За повідомленнями, зусилля Кремля по боротьбі з інфляцією і високими процентними ставками також впливають на розширення російської оборонно-промислової бази (ОПБ) і перспективи мобілізації економіки.
За такої монетарної політики російський ОПК навряд чи зможе досягти рівня виробництва, необхідного для заміщення втрат російських озброєнь.
Ключові висновки ISW за 14 листопада:
Нещодавня економічна політика Кремля вказує на те, що російська економіка, ймовірно, зіткнеться зі значними проблемами у 2025 році, і що Путін стурбований економічною стабільністю Росії в довгостроковій перспективі.
Путін змінив розмір компенсації, обіцяної російським військовослужбовцям, пораненим під час бойових дій в Україні, що є чітким показником того, що Кремль намагається скоротити зростаючі короткострокові та довгострокові витрати на війну і відновити баланс російської економіки.
За повідомленнями, зусилля Кремля з боротьби з інфляцією і високими процентними ставками також впливають на розширення російської оборонно-промислової бази і перспективи мобілізації економіки.
За такої монетарної політики російський ОПК навряд чи зможе досягти рівня виробництва, необхідного для заміщення втрат російських озброєнь.
Кремль також проводить політику, спрямовану на підтримку населення країни в довгостроковій перспективі, що свідчить про зростаюче занепокоєння щодо погіршення демографічної ситуації та дефіциту робочої сили, які можуть загрожувати стабільному функціонуванню російської ОПБ.
Російські війська нещодавно просунулися в Куп’янськ під час ймовірного механізованого штурму силами приблизно роти, хоча ISW не вважає, що російські війська контролюють цю територію.
Нещодавнє опитування, проведене російськими державними органами, свідчить про те, що більшість жителів Росії вважають, що війна в Україні їх не зачіпає, що підтверджує повідомлення про зростаюче занепокоєння серед російських чиновників та еліти тим, що багато громадян залишаються байдужими до війни.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 листопада, що Путін особисто займається питаннями, що стосуються України, і що йому не потрібні спеціальні посланці, ймовірно, у відповідь на повідомлення про те, що новообраний президент США Дональд Трамп «незабаром» призначить «українського мирного посланця для ведення переговорів про припинення війни».
Російські війська просунулися на головній українській ділянці фронту в Курській області, на захід від головної української ділянки фронту в Курській області в Глушковському районі, в напрямку Часового Яру, а також у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей.
Російські джерела припускають, що Північна Корея могла надати Росії 170-мм самохідні артилерійські установки M1989 «Коксан» північнокорейського виробництва. Російські блогери опублікували фотографії, на яких видно потяг, що перевозить нібито північнокорейські 170-мм самохідні артилерійські системи M1989 «Коксан» у Красноярську.
Новини
- Сьогодні
- 14 Листопада
- Більше новин