РФ зіткнеться з проблемами у виробництві зброї для війни проти України – ISW

Фото: Defence-ua

Росія зіштовхнеться з нестачею озброєння та матеріальних засобів для війни проти України і поглибить залежність у цьому питанні від іноземних партнерів.

Про це йдеться у звіті експертів Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

«Росія, ймовірно, зіткнеться зі зростаючими проблемами у виробництві та закупівлі матеріальних засобів, необхідних для російських операцій в Україні, і Кремль, ймовірно, буде все більше залежати від іноземних партнерів у задоволенні своїх потреб у матеріальних засобах».

Аналітики зазначають, що російські військові значною мірою покладаються на відновлення запасів озброєння і військової техніки радянських часів, особливо бронетехніки, для підтримки темпів своїх наступальних операцій в Україні.

«Російській владі, ймовірно, доведеться ще більше мобілізувати російську економіку і оборонну промисловість та інвестувати в розбудову потенціалу, якщо російські військові мають намір підтримувати нинішній темп операцій у середньостроковій і довгостроковій перспективі, оскільки Росія вичерпує свої обмежені радянські запаси, але неясно, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатньо продукції, щоб витримати високий рівень втрат техніки, яких зазнають російські війська в Україні, навіть за умови подальшої економічної мобілізації».

Раніше ISW вже оцінював, що зусилля Росії з розширення свого ОПК навряд чи будуть стійкими в середньостроковій і довгостроковій перспективі через очікуваний дефіцит робочої сили і вплив західних санкцій.

Керівник Головного управління військової розвідки України генерал-лейтенант Кирило Буданов звернув увагу на роль Північної Кореї як найвпливовішого військового союзника Росії.

Він зазначив, що поставки північнокорейських артилерійських боєприпасів до Росії мають прямий і швидкий вплив на динаміку війни, причому українські війська відчувають підвищення темпу російських операцій вже через кілька днів після прибуття артилерійських боєприпасів, наданих Північною Кореєю.

Як повідомлялося, Північна Корея поставила в Росію 4,8 мільйона артилерійських боєприпасів станом на червень 2024 року.

«Підтримка Північної Кореї раніше дозволяла Росії зберігати значну артилерійську перевагу над Україною, і Росія використовувала ці переваги для підтримки послідовних наступальних операцій, спрямованих на те, щоб не дати українським військам змоги перехопити ініціативу».

ISW зазначає, що російська влада останнім часом активізувала військову співпрацю з Північною Кореєю, про що свідчить візит голови Ради безпеки Росії Сергія Шойгу до Пхеньяна 13 вересня і візит Путіна в червні 2024 року, коли Путін підписав угоду про всеосяжне стратегічне партнерство з президентом Північної Кореї Кім Чен Ином.

На думку експертів, поглиблення військового партнерства Росії з Північною Кореєю є символічним для відносин, які Росія прагне побудувати з Іраном, КНР та іншими бажаними партнерами.

«Росія, ймовірно, зіткнеться зі скороченням запасів озброєнь і техніки і буде намагатися компенсувати цей дефіцит, якщо вона не зможе масштабно обійти західні санкції і значно розширити свою взаємодію з іноземними партнерами, щоб отримати достатню кількість військової техніки, комплектуючих і товарів подвійного призначення».

Ключові висновки ISW за 15 вересня:

Як повідомляється, Росія прагне досягти вирішальної перемоги в Україні до 2026 року, перш ніж ймовірні середньо- та довгострокові економічні обмеження та обмеження у формуванні збройних сил почнуть суттєво погіршувати здатність Росії підтримувати свої військові зусилля в Україні.

Росія, ймовірно, зіткнеться зі зростаючими проблемами у виробництві та закупівлі матеріальних засобів, необхідних для російських операцій в Україні, і Кремль, вірогідно, буде все більше залежати від іноземних партнерів у задоволенні своїх потреб у матеріальних засобах.

Радник Президента України Олександр Камишин заявив 15 вересня, що Україна розпочала серійне виробництво 155-мм артилерійських снарядів.

Міністерство оборони Росії оперативно відреагувало на обурення ультранаціоналістів навколо суперечливої загибелі двох операторів безпілотників в Україні, підкресливши, що російська влада продовжує приділяти значну увагу реакції з боку ультранаціоналістичної спільноти.

Російські ультранаціоналістичні блогери високо оцінили реакцію МО Росії на загибель операторів безпілотників, але висловили занепокоєння щодо здатності Міноборони вирішити системні проблеми, які призвели до загибелі.

Командир чеченського спецназу «Ахмат» Апті Алаудінов активізував зусилля Кремля щодо проведення обміну військовополоненими на солдатів, які захищали Курську область від українського вторгнення, одночасно намагаючись апелювати як до МО РФ, так і до жорстко налаштованих представників чеченського суспільства.

За повідомленнями, українські війська просунулися у Глушковському районі Курської області, а російські війська, за повідомленнями, відвоювали територію в цьому районі. Українські війська продовжують наступальні операції на всій лінії фронту в Курській області, а російські війська просунулися вперед на цій ділянці фронту.

Крім того, російські загарбники просунулися біля Сватового, Сіверська і Донецька.

Російська влада продовжує посилювати механізми примусу для підтримки поточної криптомобілізації, щоб уникнути проведення більш широкої мобілізації.

оренда квартири Львів

Новини