«Рішуча і конкретна». Ісландія схвалила довготермінову політику підтримки України

Фото: The Council of Europe

Ісландія заявила про рішучу і довгострокову підтримку України − відповідну резолюцію про допомогу на 2024-2028 років ухвалив парламент країни.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на МЗС Ісландії.

«Рішуча підтримка України є найважливішим питанням безпеки, яке стоїть перед Ісландією та Європою. Міжнародна правова система, на якій ґрунтується наша безпека і рівень життя, опинилася під загрозою через брутальне вторгнення РФ в Україну», – заявила міністерка закордонних справ Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гильфадоттір.

За її словами, саме тому Рейк’явік має зробити свій внесок у захист України «рішучим і конкретним чином».

«З цією пропозицією та відповідним зобов’язанням у бюджетному плані закладається міцний фундамент для нашої цілеспрямованої підтримки України», – наголосила глава МЗС.

Повідомляється, що довгострокова політика підтримки Києва спрямована на підтримку незалежності, суверенітету, кордонів, безпеки цивільного населення, гуманітарної допомоги та відбудови в Україні.

За даними видання, Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гильфадоттір представила уряду відповідну програму 10 жовтня минулого року. Водночас прем’єр-міністр Ісландії Б’ярні Бенедіктссон представив її на розгляд парламенту 12 березня 2024 року.

Раніше повідомляли, що Ісландія надасть близько 2 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для України в рамках ініціативи Чехії, а також придбання спорядження для українських військовослужбовиць.

Наприкінці 2023 року Ісландія оголосила про приєднання до ІТ-коаліції та коаліції з розмінування, утвореної в межах Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).

У листопаді 2023 року Естонія спільно з Ісландією передали Україні ще один військово-польовий шпиталь.

оренда квартири Львів

Новини