Робимо все можливе, аби перший F-16 з’явився в українському небі якнайшвидше – Зеленський

Фото: ОП

Україна робить усе, аби скоротити час до результату, до появи в українському небі нових і потужних літаків F-16 з українськими пілотами.

Про це заявив у своєму вечірньому зверненні президент України Воолодимир Зеленський.

«Провів сьогодні перше засідання Ставки після усіх важливих візитів, зустрічей і рішень – оборонних рішень, над якими ми працювали доволі довго й ось отримуємо їх у взаємодії з партнерами.

Передусім це стосується авіаційної коаліції – коаліції сучасних винищувачів для України.

Ми робимо все, щоб скоротити час до результату, до появи в українському небі нових і потужних літаків з українськими пілотами».

За словами Зеленського, цей глобальний крок дасть змогу розширити оборонні можливості України. Бо лише з потужними літаками система протиповітряної оборони стає повноцінною.

А з іншого боку, перший же український F-16 стане одним із найсильніших сигналів від світу, що Росія через її ж агресію лише втрачатиме – буде слабшою, ставатиме ще більш ізольованою.

Президент наголосив, Україна підготує всю необхідну базу, щоб такий наш авіаційний перехід відбувся максимально швидко й ефективно.

«Наші воїни вже довели, що можуть опанувати сучасну зброю так результативно, як від нас навіть не очікували. З літаками, я впевнений, буде так само успішно.

Головне – швидкість тренування і постачання, тобто час, який мине між рішеннями й реальним захистом нашого неба».

Зеленський також розповів, що на Ставці верховного головнокомандувача заслухав звіти командувачів, Головкома, керівника ГУР щодо поточної ситуації на фронті, нашої протидії окупанту й тих можливостей, які Росія збирається використати проти нас.

«Знаємо, чим відповідати. Зокрема, це стосується ракетної загрози та постійного терору дронами-камікадзе.

Зараз Росія дедалі частіше вдається до так званих комбінованих ударів – різні типи ракет, різні типи дронів.

Дякую нашим Повітряним силам, усім нашим захисникам неба, нашій розвідці – за те, що наш захист удосконалюється швидше, ніж Росія встигає змінювати свою тактику терору.

Якщо взяти, до прикладу, лише одне знаряддя російського терору – іранські «Шахеди», то на сьогодні на рахунку наших воїнів майже 900 цих збитих дронів. Загалом же проти України було застосовано близько 1160 «Шахедів». Більшість – збиваємо.

І постійно шукаємо інструменти, щоб зробити кількість збиття іранських дронів повною».

оренда квартири Львів

Новини