«Робитиму все, аби Львів та область стали безпечнішими» – новий керівник патрульної поліції
- Вівторок, 07 лютого 2023
На Львівщині призначено нового керівника патрульної поліції. Замість Романа Пилипенка, який пішов у відставку, на цю посаду призначили Андрія Крутеня. Раніше він очолював управління патрульної поліції у Волинській області.
У програмі «Головне за день» на «Першому Західному» говоримо з Андрієм Крутенем про нове призначення, особливості роботи в різних регіонах, перші рішення на посаді та сім’ю.
– У перші дні на посаді відбувся ваш публічний брифінг. З чим пов’язана таке медійна активність?
– Я побачив, що у соцмережах широкого розголосу набули питання: «Чому немає відкритого брифінгу? Чому Андрій Крутень не запрошує до себе журналістів? Це – не правильно. Він повинен розповісти з ким Львівщина матиме справу».
Але насправді все – простіше. Відбулася закрита оперативна нарада, про що ми і прозвітували на офіційній сторінці. Тому хочеться дати зрозуміти Львову і області, хто буде з ними і хто робитиме максимально, щоб тут стало безпечніше як з дорожнім рухам, так і щодо охорони громадського порядку.
«У мене до Романа Олексійовича Пилипенка є своя повага»
– На тлі попередніх подій увага до вас буде великою. Як плануєте перекривати негатив і повертати довіру?
– Я би сказав трішки по-іншому. Громадськість повинна зрозуміти, що реакція на цю подію була надшвидкою. Тому можемо говорити, що патрульна поліція має відповідний рівень і по усіх недоліках, прорахунках, а ми визнаємо, що в нас такі є, приймаються рішення. Я ж можу говорити не про те, що сталося, а про особовий склад і конкретно про себе.
– Але громадськість цікавить, де ваш попередник і як просувається службове розслідування?
– У мене до Романа Олексійовича є своя повага і не потрібно жодним чином применшувати те, що він зробив для Львова та області, тому що він тривалий час очолював управління патрульної поліції Львівщини. Зараз він передає усі справи…
– А потім куди?..
– Як буде вирішено. Зараз триває дисциплінарне провадження, відповідно до якого будуть прийняті рішення. Але це питання не до мене. До мене – які плани, цілі і що я зробив.
Дружина – моя опора в житті
– За ці кілька днів на посаді, що вже встигли зробити?
– Найголовніша ціль – повністю осягнути все управління. Воно величезне. Для того, щоб дізнатися чим живе управління, потрібен час. Це потрібно, щоб приймати правильні та ефективні рішення.
Я обіцяю, що осягну всю проблематику, яка стосується сфери безпеки дорожнього руху та охорони громадського порядку, і прийматиму ефективні управлінські рішення.
Я уже контактував і в юридичній площині, і з іншими правоохоронними органами, адже управління Львівської області не працює одноосібно. Воно є ефективним, тоді коли співпрацює з іншими правоохоронними органами. І я це відстоюю.
– Можливо плануєте навести лад і з перепустками, зокрема в центральній частині міста?
– Якби це була компетенція управління патрульної поліції у Львівській області, думаю це питання було б вирішене. Але потрібно дотримуватися певних юридичних позицій. Я розумію, що відбулася подія, яка набула медійного розголосу і затьмарила собою деякі інші події, але потрібно сприймати її з точки зору рішень та висновків.
– Чи плануєте перевозити сюди сім’ю?
– Звичайно. Куди ж дружина без мене, а я без неї?! Це – моя опора в житті. Вона мене підтримувала і підтримує. Я без неї – нікуди.
– А як відреагували, коли довідалися, що це – Львівщина і чому саме цей регіон?
– Після розмови з моїм керівництвом надійшов відповідний наказ з пропозицією очолити управління патрульної поліції у Львівській області. Але потрібно розуміти, що в мене до цього також було життя. Я мусив покинути свій побут, колектив.
Проте коли під час воєнного стану віддаються накази, вони не обговорюються. І я дякую, що цю посаду довірили саме мені.
Я готовий пройти поліграф
– Чим відрізняється специфіка роботи патрульної поліції на Волині і на Львівщині?
– Я служив не лише на Волині. Був період, коли працював у Києві. Звичайно, у кожного з регіонів є своя специфіка і я, як керівник, маю розуміти проблематику міста та області.
Якщо говорити про попереднє місце моєї служби, там була величезна специфіка. Волинська область межує з кордоном країни, яка надала свої території для здійснення повномасштабного вторгнення. Мої колеги з патрульної поліції Волинської та Львівської областей беруть участь у бойових діях.
– За час роботи на Волині чи фіксували спроби перетину кордону диверсійними групами або наміри його прорвати?
– Пам’ятаю 24 лютого, повномасштабне вторгнення і які приймалися рішення, зокрема силовим блоком. І я знаю, що ці рішення були ефективними. Серед усього, було і виявлення осіб, котрі могли бути причетними до дестабілізації ситуації у нашій країні.
– Коли ми дізналися, хто буде очолювати патрульну поліцію Львівщини, в мережі почали з’являтися ролики про наче б то порушення правил дорожнього руху, перевищення повноважень з підлеглими… Чим закінчилися ці історії і чому був такий розголос?
– Там не лише про порушення правил дорожнього руху… Завершилося тим, що я мав службову квартиру. Це нормально, якщо ти з іншої області. Але, на жаль, я її не мав. Розумію як подавалася ця інформація і вона буде тягнутися за мною… Але такі речі лише стимулювали мене бути ще більш ефективним.
Повірте, компетентними органами встановлювалися ці всі процеси, усі обставини справи. І на той момент, і станом на зараз, я – готовий пройти поліграф. І це абсолютно нормально в таких ситуаціях.
Але хотілося б, щоб люди отримували більш об’єктивну інформацію, особливо в той час, коли поліцейські стоять на захисті України і є багато загиблих. Такі ролики дестабілізують ситуацію, оскільки не кожен може перевірити інформацію.
На складних перехрестях – альтернативні джерела енергії
– Якими будуть ваші перші три кроки на новій посаді?
– Неможливо виділити якихось три. Це – цілий комплекс. Звичайно це – співпраця з особовим складом, співпраця з населенням та з іншими правоохоронними органами. Але щоб говорити про якісь конкретні кроки, маю мати усю інформацію.
– Коли вимикають світло на вулицях Львова – справжній безлад: і з роботою світлофорів, і з порушенням правил дорожнього руху. Як будете із цим давати раду?
– Знаю, що є така проблема. З огляду на ту кількість мешканців і гостей, які прибувають, потрібно дотримуватися певних правил. Перше, якщо є дорожня розмітка, тоді розвантажується те чи інше перехрестя. Друге, за необхідності патрульна поліція буде здійснювати регулювання дорожнього руху. Третє, за можливості, на складних перехрестях встановимо альтернативні джерела енергії, які дозволять світлофорам працювати безперебійно. Такі розмови відбуваються із балансоутримувачами, тобто з органами місцевого самоврядування.
Заразом хочеться попросити усіх про розуміння. А ми будемо робити усе, щоб виправити ситуацію.
– Це можна сприймати як обіцянку, що світлофори запрацюють?
– Якби це залежало від мене, я б сказав 100%. Але в цьому – низка дій і, зокрема, від інших суб’єктів, які мають їх зробити.
Розмовляла Ніна Сукач
Записала Олеся Когутич
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин