Російські спортсмени, що поїдуть на Олімпіаду, закликають підтримати російську армію – аналітик OSINT
- Вівторок, 16 квітня 2024

З 26 липня по 11 серпня в Парижі відбуватиметься Олімпіада 2024. На ній будуть і спортсмени з Росії та Білорусі. Виступатимуть вони під умовним нейтральним прапором. Але насправді багато з них не є нейтральними щодо політики Путіна та підтримують російську агресію.
Про це вдалось дізнатись OSINT-агенції Molfar.
ЇЇ аналітик Павло Фіялковський розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» хто насправді представлятиме країну-агресорку на Олімпіаді 2024.
«Про нейтральність там мова не йде, бо більшість з них є учасниками ЦСКА. Це є “центральний спортивний клуб армії”. Тобто, вони є членами армії, вони є прапорщиками, які будуть представляти РФ хоч і під нейтральним прапором. Окрім того, вони ручкаються з Путіним, отримують від нього нагороду, яка називається «Орден Дружби» і постять після цього фотографію з Путіним і кажуть, що «тєпєрь ми друзья». Цей орден надається спортсменам, які перемогли в міжнародним чи Олімпійських іграх», – говорить Павло Фіялковський.
Але більше про їхню «не нейтральність» говорять пости в соцмережах, де вони закликають підтримати російських військовослужбовців.
На думку аналітика, олімпійські комітети, які приймали рішення про допуск їх до Олімпіади, або не достатньо провели розслідування про зв’язок спортсменів, влади і армії, або ж там присутня корупційна складова.
«В багатьох із цих спортсменів відкриті соцмережі, де вони відкрито говорять про свою підтримку (влади-ред.). Тому далеко за цим ходити не потрібно, достатньо відкритих джерел», – говорить дослідник.
Водночас на Олімпіаді можуть з’явитись російські прапори, але в руках вболівальників. Таке вже траплялось на міжнародних змаганнях, де нібито росіяни виступали під нейтральними прапорами.
«Ми досліджували вболівальників, що прийшли до російської тенісистки на «Australian Open». Якщо я не помиляюсь, тенісистці не наклали ніякої пені, але вболівальників попросили покинути захід. Ми знайшли хто це такі. Вони мають певну одіозну історію: один з них – ковідний дисидент, а інший – стриптизер у сіднейському клубі», – зазначає Павло Фіялковський.
Новини
- Сьогодні
- Більше новин