Росія неспроможна будувати нові стратегічні літаки – авіаційний експерт
- Понеділок, 11 вересня 2023
Авіація Росії зазнає великих втрат. З початку повномасштабного вторгення РФ вже втратила 315 літаків та 316 гелікоптерів. А можливості відновити їх не такі вже великі, завдяки санкціям.
Про це в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному» розповів авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.
«Їхня головна проблема, що вони неспроможні будувати нові стратегічні літаки. Ремонтувати ще поки що можуть, але здебільшого за рахунок донорів, тобто, списаних літаків. Ми бачили, що під час перших місяців війни вони використовували усі типи стратегічних літаків. Але зараз Ту- 160 не використовують зовсім, хоч його можливості більші ніж ТУ-95МС і ТУ-22М3. Тому що він дорожчий в експлуатації, на відміну від старих ТУ-95. Тому, з огляду на це ми маємо розуміння, що чим більш технологічний виріб – тим складніше росіянам забезпечити його боєздатність», – говорить Анатолій Храпчинський.
А це, на його думку, означає, що санкційні обмеження діють. І хоча росіяни під них підлаштовуються, але все одно вичерпання ресурсу є питанням часу, якого в них лишилось обмаль, додає експерт
«Кожен виліт – це ресурс літака: як планера, так і двигуна. Вони потребують постійних ремонтів, технічного обслуговування. І ми бачимо, що вони експлуатують більше 95-ту модель, яка не така вибаглива. Але пленер там з 1954 року. Зрозуміло, що вони модифікувались, обновлялись, але все одно, це дуже старий літак. Тому, якщо говорити про майбутнє стратегічної авіації Росії, то в них дуже обмаль ресурсу. І з урахуванням того, що вони планували в 2024 році збільшити кількість і випускати нові ТУ-160, то, так розуміємо, що наступний рік – це рік закінчення більшості ресурсних можливостей кожного літака», – вважає експерт.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин