Росія починає втрачати перевагу на фронті в Україні – Bloomberg

Фото: Bloomberg

Російська армія за останні місяці досягла лише обмежених успіхів на полі бою і починає втрачати перевагу.

Про це пише Bloomberg у статті під заголовком «У Путіна закінчується час для досягнення прориву в Україні», повідомляє Українська правда.

Як пише видання, Україні вдалося зупинити російський наступ, коли почався потік зброї від партнерів.

«Зараз, коли Київ отримує від своїх американських і європейських союзників зброю на мільярди доларів, вікно для російського прориву звужується, навіть незважаючи на те, що Росія продовжує атакувати ракетами і безпілотниками українські міста, в тому числі енергетичну інфраструктуру.

Спроба Росії відкрити новий фронт на північному сході України в Харківській області вже виглядає такою, що загрузла, не досягнувши мети Путіна – створення буферної зони вздовж кордону».

Зазначається також, що російські війська лише незначно просунулися вперед після взяття стратегічного східноукраїнського міста Авдіївка в лютому ціною величезних втрат за місяці боїв. Вони вже кілька тижнів намагаються захопити ключовий населений пункт Часів Яр на сході Донецької області.

Видання наводить слова керівника московського Центру аналізу стратегій і технологій Руслана Пухова про те, що російська стратегія виснаження сил України є «дуже дорогою і кривавою для самої російської армії». «Вона може призвести до надмірного виснаження сил з російського боку, що, в свою чергу, дає українцям шанс на контрнаступ», – вважає він.

Bloomberg також цитує старшого наукового співробітника з питань наземних війн Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні – Бена Баррі, який констатує, що «перспективи Росії здобути перемогу в цьому році значно зменшилися» в результаті відновлення поставок зброї і допомоги Україні.

«Росія, можливо, має найбільшу кількість солдатів, але багато її першокласної бронетехніки було знищено», і на відновлення армії до рівня 2022 року підуть роки, додав він.

оренда квартири Львів

Новини