Росія вже не повернеться в керівну раду ІCАО – експерт з авіації

Фото: Boeing

Росію виключили з керівної ради Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) – авіаційного агентства ООН. Це перший прецедент серед усіх організацій системи ООН, коли РФ виключили з керівного органу.

Про те, які це матиме наслідки для неї в ефірі «Першого Західного» розповів президент української авіаційної асоціації «АОПА Україна» Геннадій Хазан.

«Радянський Союз був один із засновників ІCАО і входив в так званий Part 1, що означає мінімальний контроль з будь-якої сторони, спрощені процедури всередині країни», – говорить експерт. За його словами, країну з Part 3, яка проводить якісь авіаційні роботи, перевіряють 3 чи 4 рази.

Росія, яка виступала наступницею СРСР, отримала місце у Part 1 у спадок, але тепер, на думку Хазана, вона вже туди не повернеться, а залишатиметься в Part 3, де знаходяться всі решта країн.

«Їх викинули з організації не через те, що вони такі погані, а через те, що вони перестали виконувати стандарти безпеки. На сьогодні найбезпечніший транспорт в світі є авіаційний. Це коштує дуже дорого для авіакомпаній і приватних пілотів, щоб підтримувати техніку за певними технічними стандартами. Для прикладу, якщо взяти щитки генератора літака, то що би не було: налітай хоч 20 хвилин, хоч 100 годин – раз в 4 роки вони витягуються з генератора і викидаються тому, що час їх закінчився, ставляться нові щитки і починається відлік знову. В авіації дуже серйозне ставлення до безпеки польотів», – говорить Геннадій Хазан.

Міжнародна організація цивільної авіації є спеціалізованою установою Організації Об’єднаних Націй та займається організацією і координацією міжнародного співробітництва держав у всіх аспектах діяльності цивільної авіації. Учасниками ІСАО є близько 190 держав, серед яких й Україна.

оренда квартири Львів

Новини