Росіяни будуть пробувати імітувати наступи і на Сумщині – Микола Маломуж

Фото: ЗСУ

Ситуація на Харківщині загострюється. Там тривають бої у прикордонних районах вздовж державного кордону з РФ. Однак, великих досягнень у росіян нема. Головна мета ворога на цьому відтинку – відтягнути наші війська зі сходу і півдня, щоб унеможливити там українські контрнаступальні операції.  

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» заявив генералом армії України, головою Служби зовнішньої розвідки (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

«Плани ворога полягають в тому, щоб відтягнути сили і засоби наших Збройних сил від сходу і півдня, де вони намагаються пробивати наші лінії оборони і очікують, що ми підтягнемо резерви. Неодноразово вони вже проводили ракетні, потужні артилерійські удари, контролювати ряд доріг безперервно вогнем, постійно накопичували ударні групи.

Але стратегічних наступальних операцій вони на сьогодні не планують тому, що не має потужних можливостей. Для того, щоб наступати, треба розгортати декілька сот тисяч військ різних типів, особливо підготовлених і велику кількість техніки, боєприпасів», – вважає Маломуж.

На його думку,  росіяни будуть продовжувати наносити удари або імітувати атаки, щоб тримати велике угрупування наших військ в цьому секторі. Тим більше, вони будуть пробувати розтягнути їх і  на Сумщину.

«Це буде не просто імітація ударів локальна, а будуть масовані удари вогневими засобами, масовані атаки. Це не для розгортання тактичної чи стратегічно-наступальної операції, а для заходу в прикордоння, щоб дезорієнтувати кордон, його порушити системно, намагатись захопити ряд населених пунктів, щоб створювати плацдарми, які потім будуть використані для наступальних операцій. Тобто, Сумщина – наступна в цьому секторі», – переконаний ексрозвідник

оренда квартири Львів

Новини