Росіяни не дають МАГАТЕ доступу до приміщень ЗАЕС, де помітили військову техніку

Фото: DW

МАГАТЕ знає про повідомлення й фотографії щодо присутності російських військових та техніки в одному з машинних залів Запорізької АЕС, однак експертам агентства не надають повний доступ до всіх зон станції.

Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, інформує Укрінформ.

«МАГАТЕ відомо про інформацію в соціальних мережах та зображення, пов’язані з присутністю військовослужбовців і транспортних засобів всередині одного з машинних залів ЗАЕС», – зазначив він.

Вказується, що про присутність таких транспортних засобів у машинних залах ЗАЕС повідомлялося в попередніх заявах генерального директора МАГАТЕ.

Водночас агентство поскаржилося, що російська окупаційна адміністрація на ЗАЕС не надає «своєчасний та належний» доступ експертам до усієї території станції.

«ЗАЕС досі не забезпечила своєчасний та належний доступ експертів МАГАТЕ до всіх зон, важливих для ядерної безпеки, зокрема, до деяких частин машинного залу, ізоляційних воріт водойми-охолоджувача ЗАЕС та відкритого розподільчого пристрою 330 кВ на сусідній Запорізькій тепловій електростанції», – заявив Гроссі.

Нагадаємо, у соціальних мережах було поширено відео, на якому видно російську військову техніку, розташовану в машинному залі окупованої ЗАЕС.

оренда квартири Львів

Новини