Росіяни не зможуть до 1 червня мобілізувати 300 тисяч солдат – військовий експерт  

Фото: 9111.ru

Росія на 1 червня готує додаткову мобілізацію 300 тисяч своїх військовослужбовців. І не факт, що Росія зупиниться на цій цифрі. Тому Україна має бути готовою до цього. Про загрозу напередодні в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив Володимир Зеленський.

Наскільки реально швидко зібрати таку армію, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» пояснив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Поки що вони навіть мобілізацію не оголосили. Де вони 300 тисяч візьмуть? Вони мобілізацію будуть оголошувати після інавгурації Путіна. І це відбудеться не за один день, тиждень чи місяць. Згадаймо 2022 рік, кінець вересня, тоді почалась часткова мобілізація. В них три місяці пішло на те, щоб зібрати 300 тисяч. Хоча, звісно, одразу після того, як почнеться набір, мобілізованих будуть відправляти в зону бойових дій», – вважає експерт.

Багато часу росіяни не мають. До кінця квітня, на його думку, логістика американської допомоги запрацює, і в Європі будуть вже перші вантажі з боєприпасами, а на початку травня це все вже буде в Україні.

«Росіяни мають невелике вікно можливостей, допоки все це з’явиться в зоні бойових дій. В них обмежений час, тому вони будуть каталізувати свої наступальні дії найближчим часом, щоб здобути хоча б якихось успіхів на тому чи іншому напрямку», – говорить Олександр Коваленко.

В цьому новому американському пакеті допомоги, який має прибути найближчим часом, передбачені ракети ATACMS. На запитання журналіста, чи можна буде ними бити по Кримському мості, експерт відповів, що це буде залежати від модифікації ракет.

«Можуть бути з бойовою частиною касетного типу, яка не підходить для ударів по таким об’єктах, як Керченський міст. Є з осколково-фугасною або бетонобійного типу бойовою частиною. Було би непогано, якби півтонни вибухової речовини вибухнуло на залізничних коліях Керченського мосту. Тому я не виключаю, що ATACMS також будуть серед тих ракет, які через деякий час завітають до Керченського мосту», – розмірковує Олександр Коваленко.

оренда квартири Львів

Новини