Росіяни не зможуть приховано використати ядерну зброю – експерт з ядерного озброєння

Фото: armyinform.com.ua

Україна, можливо, перетнула «червону лінію» Володимира Путіна. З таким заголовком нещодавно вийшла стаття у виданні Newsweek. Йдеться про атаку українськими безпілотниками російського загоризонтного радіолокатора «Контейнер», який має дальність виявлення цілей близько 3 тис. км. За припущеннями видання, після цієї атаки влада Кремля може зважитися на застосування ядерної зброї.

Про те, як варто реагувати на ядерні погрози Кремля, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному»  розповів експерт з ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков.

«Боєголовка сучасної тактичної ядерної зброї важить десь до 40 кг. Тобто, будь-який носій, який може підняти і нести 50 кг, може бути використаний, як носій тактичної ядерної зброї. Зокрема, і «Шахед», який несе 53 кг вибухівки. Навіть в рюкзаку її можна нести. Тому контроль відбувається за сховищами ядерної зброї. Тут є принципові речі. Де ці сховища і їх кількість є відома. Є 12 великих і 30 маленьких сховищ. І будь-яка активність відслідковується з супутників», – пояснює експерт.

За його словами, ядерний заряд «потихенько, але фонить». Тобто, випромінює радіоактивність, що  здатен зауважити супутник. Якщо заряд витягти – це  буде зрозуміло радіолокаційній розвідці.

«Росія повиходила майже зі всіх протоколів – все, що стосується різного виду озброєння. Але вона продовжує інформувати Штати щодо будь-яких переміщень ядерної зброї: на ремонт перевозить чи навчання проводить. Вони і зараз, під час війни, інформують США.

Але особисто я буду стурбований, коли Росія проведе успішні випробування тактичної ядерної зброї. Вона стільки років була в землі. Що там відбувались в цих сховищах: вимикалось світло чи не вимикалось, чи дотримувався режим зберігання зброї – ніхто не знає. І Кремль теж. І Путін не знає, чи є в них дієздатна ядерна зброя. Спочатку, мабуть, вони проведуть випробування, далі «викотять» ультиматум цивілізованому світу, а далі будемо дивитись. Але приховано використати, що тактичну, що стратегічну зброю неможливо», – запевняє Олександр Кочетков.  

оренда квартири Львів

Новини