Росіяни забули, що таке безтурботно ставити свої літаки – військовий експерт

Фото: Russian Defense Ministry Press Service

Як мінімум 11 літаків, серед яких три стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, могли бути пошкоджені на аеродромах РФ у ніч на 5 квітня. Це одна з наймасовіших українських атак по військових об’єктах у Росії з початку повномасштабного вторгнення. Європейська частина РФ стала повністю досяжною для України.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів експерт із національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко.

«Ми можемо говорити, що ми активно використовуємо можливості нашої зброї бити на кількасот кілометрів. Енгельс, Єйск знаходяться до тисячі км, Морозовськ – до 700 км. Тобто, ми вже систематично маємо можливість завдавати ударів по цих об’єктах. Зрозуміло, що росіяни вже не можуть їх використовувати повною мірою. Вони вже забули, що таке безтурботно ставити там свої літаки. Тому вони будуть намагатись перетягти їх поза сьогоднішнім радіусом нашої дії, а це 1000-1200 км», – зазначає Іван Варченко.

Але і це росіянам, на його думку, не допоможе, бо скоро українські Сили оборони, за його словами, зможуть досягати далі. Тобто, літаки тримати їм доведеться тримати далеко за європейською частиною РФ. А це додаткові витрати

«Знищення кожного літака – це відчутний удар по Повітряно-космічним силам Росії. Зрозуміло, що в такому темпі, в якому знищуються їхні основні бойові засоби, вони не здатні відновлюватись. Ми пам’ятаємо, що тих самих СУ-34,35 в РФ на сьогодні, за даними нашої розвідки, приблизно 200 залишилось. Їх було значно більше. Рясно вони падали, коли ми підтягували засоби враження ближче до лінії фронту, коли зазнавали втрат по 3-4 літаки вдень.

Те саме стосується літаків ТУ, якими бомбардують Україну і розвідувальних А-50, яких двоє було знищено з початку року і в них залишилось орієнтовно 7 штук, з яких невідомо, чи всі можуть літати», – говорить експерт. 

оренда квартири Львів

Новини